שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מה יש בפנים

מה יש בפנים: קרם מסיר שיער של ויט - נחשו מהו רכיב הפלא

פוטסיום הידרוקסיד, שבריכוז גבוה יכול להסיר בשר מגוויה, יוריאה - החומר שאחראי לניחוחו של השתן, ולינלול בעל ניחוח נעים מרגיע

גדי גיא 09:2603.06.10

יוריאה

תוצר הלוואי הרעיל שבגללו כולנו משתינים, והחומר האחראי לניחוחו של השתן. כאן היוריאה מרככת את העור ומסלקת שאריות עור מת. אל דאגה, התכשיר הזה אינו עשוי משתן. מאז המאה ה־17 יודעים לייצר יוריאה סינתטית, בעיקר לדשן כימי.

 

פוטסיום תיוגליקולאט

מלח של חומצה תיוגליקולית שמשמש גם בתכשירים להחלקת שיער ולסלסול פרמננט. החומר חודר לשערה ומפרק את החלבון הקשה שקושר את המבנה שלה. הדבר הופך את השערה רכה וגמישה, ומאפשר לעצבה לתלתלים, להחליק אותה, או פשוט לתלוש אותה לחלוטין.

 

Veet קרם מסיר שיער. מה יש בפנים? Veet קרם מסיר שיער. מה יש בפנים?

 

פוטסיום הידרוקסיד

בסיס חזק שבריכוזים גבוהים יכול להסיר בשר מגווייה ולהשאיר את העצמות לבנות ונקיות. בקרם של ויט, החומר הזה תוקף את שורשי השיער ומחליש אותם, וגם מרכך את גוף השערה וגורם לה לספוג את הכימיקלים האחרים שבתכשיר. מגע ממושך עם החומר יכול לגרום לכוויות לא נעימות, וזו כנראה הסיבה שהיצרן מזהיר לא להשאיר את התכשיר על העור למשך יותר משש דקות, או ליותר מעשר דקות בגרסה לעור רגיש.

 

לינלול

חומר ריח שמופיע באופן טבעי בפרחים ותבלינים. בתעשיית הקוסמטיקה אוהבים אותו בזכות ניחוחו הנעים והמרגיע. ב־2009 גילו מדענים יפנים שחשיפה ללינלול מפחיתה משמעותית השפעה של לחץ נפשי על עכברי מעבדה. יחסית לחבריהם שלא נחשפו ללינלול, העכברים חוו פחות עקה על המערכת החיסונית שלהם. הלינלול גם הפחית את פעולתם של גנים שנכנסים לפעילות מוגברת במצבי לחץ. המחקר הוא מהראשונים שנותנים תוקף מדעי לתורת הארומתרפיה - טיפול רפואי אלטרנטיבי באמצעות שמנים ריחניים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x