$
עידן גרינבאום

ורק גליה לא מצלצלת

מיומנו של מתמודד לדירקטוריון בנק לאומי

עידן גרינבאום 07:4502.06.10

יומני היקר,

הבוקר, סוף סוף, זה יקרה. בעוד זמן קצר תתכנס אסיפת בעלי המניות של בנק לאומי ותקבע מי יהיו החברים החדשים בדירקטוריון. האמת, תפור עליי התפקיד הזה. לשבת עם גליה, לאכול צהריים עם חזקיהו וסטנלי פישר, לתת אשראי לנוחי ותשובה. אני מרגיש שזה הרגע שלי. החליפה מגוהצת,

אפילו הכנתי נאום כדי להודות לכל מי שהצביע בשבילי. תחזיקו לי אצבעות.

 

30/5 בוקר

האמת, כבר נמאס לי מהגליה הזאת. מה בסך הכל ביקשתי ממנה? תמונה, משפט של המלצה, שתספר שהיא מכירה אותי. וכלום. שום דבר. עוד רגע ההצבעה ואני בלחץ. שמעתי שהיחצן של איזי תפוחי מתרוצץ בכל העיר ומארגן לו פגישות של הרגע האחרון. עכשיו גם אני מצטער שלא לקחתי מישהו שירוץ בשבילי, או לפחות ידאג לתמונה קטנה בעיתון.

 

26/5 לילה

איזה ערב היה לי, אני הרוס. 45 דקות הופעה של דודו פישר בלהיטי חזנות מכל הזמנים רק כדי שאני אוכל לתפוס לחיצת יד עם גליה, והיא ברחה באמצע. מעליב. 500 שקל עלה לי כרטיס תרומה לעמותת אור לגויים, והגעתי רק משום שהבטיחו לי שגליה תבוא. לפחות הצלחתי להחליף כמה מילים עם ורמוס מפסגות. אמרתי לו שאני בטוח שהחקירה תיגמר בשום דבר. הוא בטח יזכור לי את זה בהצבעה.

 

18/5 בוקר

אני מרגיש שהולך להיות לי להיות היום יום טוב במיוחד. קבעתי צהריים עם החבר'ה של אקסלנס. אחד מהם שירת איתי בצבא. אני בטוח שהם יצביעו בשבילי. אתמול השארתי לגליה עוד הודעה במשרד. נראה לי שמנהלת הלשכה שלה לא מחבבת אותי. היא איימה שאם אני אצלצל עוד פעם היא תגיש תלונה במשטרה. אני לא מבין למה אהוד שפירא ודוד ברודט מקבלים כתבות מקיר לקיר בעיתונים ועליי בקושי כותבים מילה.

 

10/5 צהריים

אני מרגיש שהמינוי בכיס שלי. הבוקר שתיתי קפה עם אחד האנליסטים של מגדל שוקי הון. הוא הקשיב לחזון שלי על העתיד של הבנק ואמר שנראה לו שזה הכיוון הנכון. אם יש לי את מגדל ואני אכנס לרשימות של אקסלנס ושל פסגות, אני חזק על הסוס. התקשרו אליי אפילו כמה כתבים מהמקומון שלנו כדי לראיין אותי על המירוץ לדירקטוריון.

 

28/4 בוקר

אתמול צלצלתי ללשכה של גליה וביקשתי ממנהלת הלשכה שתקבע לנו צהריים. היא הבטיחה לחזור אליי עם תשובה. אני מחכה. איציק ממרכז הליכוד, מכר שלי, אמר לי שיזרוק מילה לגרי, הגיס של שטייניץ, כדי שהוא ייפגש איתי. נראה לי נכון למצב את עצמי כאחד שמסוגל להיפגש עם שר האוצר מדי פעם. עכשיו אני צריך לרוץ לקרוא את הכותרות של העיתונות הכלכלית מהבוקר, כדי שיהיה לי ולגליה על מה לדבר בצהריים. חשבתי על משהו סולידי, בסגנון "מסה" או "רפאל".

 

20/4 לילה

חזרתי עם אשתי עכשיו מחברים. והאמת, שכנעו אותי. מחר אני מגיש מועמדות לדירקטוריון של בנק לאומי. מישהו מכל ה־24 שניגשו יותר טוב ממני? במה הכישורים שלי פחותים משל איזה פנסיונר של אחד הבנקים, או של איזה בחורצ'יק חרדי בן 26 מבני ברק? הכנתי תוכנית פעולה. אני אתחיל להיפגש עם כל בתי ההשקעות והכי חשוב עם גליה מאור. בזמנו, הילדים שלי ושלה למדו באותו בית ספר והיינו מדברים הרבה. אני בטוח שהיא תסכים לזרוק איזו מילה טובה בשבילי.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x