$
מה יש בפנים

מה יש בפנים: אולטרסול SPF 15 של ד"ר פישר

בוטיל מתוקסידיבנזואילמתאן שסופג את רוב קרינת ה-UVA ומגן מפני נזקי חמצון, אתילהקסיל מתוקסיסינמאט שסופג את קרינת ה-UVB ומפחית משמעותית את הנזק לתאים, ובנזופנון־3 שמסנן את שני סוגי הקרינות - אבל גם מעלה את הסיכוי לסרטן הממאיר מלנומה

גדי גיא 11:0113.05.10

בוטיל מתוקסידיבנזואילמתאן

 

קרינת UVA אינה גורמת לכוויות, אבל היא מייצרת את הרדיקלים החופשיים שגורמים לנזקי חמצון כגון קמטים והזדקנות של העור, ומעלה גם את הסיכוי לחלות בסרטן. בעבר, תכשירי ההגנה הגנו רק מפני קרינת UVB, ובכך גרמו לנזק אדיר. משתמשיהם לא נשרפו בשמש, בילו בה יותר זמן וספגו יותר קרינת UVA. והתוצאה: דור שלם של גולשי גלים שנראים כמו שזיף מיובש. בוטיל מתוקסידיבנזואילמתאן, שהוכנס לשימוש בשנות השמונים, סופג את רוב קרינת ה־UVA ומגן גם מפני נזקי החמצון.

 

אולטרסול של ד"ר פישר אולטרסול של ד"ר פישר

אתילהקסיל מתוקסיסינמאט

 

המדענים חילקו את קרינת השמש האולטרה־סגולה המזיקה לסוגים UVA ו־UVB. חשיפה ממושכת לקרינת UVB גורמת לכוויות הזכורות מימי הקיץ של ילדותנו, אך הנזק האמיתי מופיע רק עשרות שנים אחר כך. הקרינה שוברת את החומר הגנטי שבתאים וגורמת להם להשתגע, לשכפל את עצמם בלי סיבה ולהזיק לתאים סביבם. במקרה הטוב, התאים הללו הופכים לנקודות חן. במקרה הרע - לסרטן העור. אתילהקסיל מתוקסיסינמאט הוא חומר אורגני מורכב שסופג את קרינת UVB, ומפחית משמעותית את הנזק לתאים.

 

בנזופנון־3

 

בנזופנון־3, או בשמו הנרדף אוקסיבנזון, מסנן את שני סוגי הקרינות, אך לא ברור אם הוא שווה את זה. לפי כמה מחקרים, כאשר הוא חודר לשכבות העור הפנימיות הוא נהפך לסוכן כפול ומעצים את נזקי הקרינה. החומר חשוד באחריות לתופעה שהתגלתה לאחרונה, ששימוש רב שנים במסנני קרינה אמנם מפחית את הסיכוי לסרטן העור, אך מעלה את הסיכוי לסרטן הנדיר והממאיר מלנומה. באירופה יצרנים נדרשים להדפיס אזהרה על עטיפות מוצרים שמכילים אוקסיבנזון. האזהרה מופיעה פה, אך באותיות כמעט מיקרוסקופיות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x