$
מה יש בפנים

מה יש בפנים: מגבונים לחים Huggies Natural עם ויטמין E

נוזל המשמש להרדמת דגים, חומר משמר שתפקידו למנוע עובש, ויטמין E משולב בחומץ בישול וחומרי ניקוי

שירות כלכליסט 11:1322.04.10

פנוקסיאתנול

 

מי שנתן למוצר הזה את השם "Natural" החמיץ את שיעור האנגלית שבו לימדו את משמעות המילה. הפנוקסיאתנול השקוף והשמנוני הוא נוזל אשכולות: הוא מדלל, משמר נגד חידקים ועובש, דוחה חרקים ואפילו משמש כחומר הרדמה לדגים כשמתעורר הצורך, משום מה, להרדים דגים. מה שבטוח זה שהוא לא טבעי. ב־2008 התריע מינהל התרופות והמזון האמריקאי מפני מוצר אחר שמכיל פנוקסיאתנול, וכתב כי בליעת החומר תגרום לתינוקות שלשולים, הקאות ואפילו חנק. תפקיד הפנוקסיאתנול במוצר הזה הוא בעיקר לעזור לרכיביו השונים להישאר מחוברים.

 

פוטסיום לאורת' פוספאט ופוליסורבט 20

 

שני החומרים האלה הם "חומרים פעילי שטח", או במילים אחרות חומרי ניקוי. יכולתם להקציף ולשדך שומן למים מאפשרת להם לפעול כמו סבון ולסלק לכלוכים שומניים.

 

מתיל פרבן

 

מגבונים לחים Huggies Natural מגבונים לחים Huggies Natural

חומר משמר שתפקידו למנוע מהאלוורה במוצר להעלות עובש. החומר עומד במרכז מחלוקת בין המדענים לתעשיית הקוסמטיקה, והכרעה אין. קחו מחקרים שמצאו ראיות לקשר בין פרבנים שבדאודורנטים לסרטן השד. הוסיפו מחקרים שגילו שמתיל פרבן מחמיר את הנזק לעור בעת חשיפה לשמש ופוגע בחומר הגנטי בתאים, וצפו שתעשיית הקוסמטיקה תזנח אותו לאלתר. אך מובן שלא. מחקרים חדשים שצצו לפתע מצאו שאין קשר בין פרבנים לסרטן, וממשלות העולם בחרו למשוך בכתפיים ולשיר "לא בעסק".

 

טוקופריל אצטאט

 

"טוקופריל" הוא שם נרדף לוויטמין E. הדעה הרווחת היא שוויטמין E מגן על העור מקרינת השמש ומהתייבשות, ולכן הוא נמצא בכל כך הרבה מוצרי קוסמטיקה. כשמשלבים אותו בחומץ בישול - זה האצטאט - מקבלים גרסה עמידה יותר מאשר טוקופריל טהור.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x