$
איך לעשות הכל

איך להיראות טוב בחליפה

שב תמיד בכפתורים פתוחים, הסתר היטב את הגרביים, דאג ששרוולי החולצה יהיו תמיד באותו אורך והימנע מקשקושים

איציק שאשו 13:2008.04.10

השתדל לא לטבוע

 

הדרך הבטוחה ביותר לוודא שהז'קט של החליפה הוא באורך הנכון היא לראות שהוא מכסה לחלוטין את הישבן ואפילו ממשיך עוד כס"מ מטה. כדי להקפיד שהוא גם יושב כמו שצריך על הגוף, כפתר אותו לגמרי והכנס אגרוף ברווח שבין הז'קט לחולצה באזור הבטן. נכנס בכוח או טובע בפנים - לא טוב. מתאים פחות או יותר לגודל האגרוף - שיחקת אותה.

 

שב תמיד בכפתורים פתוחים

 

גם אם זה מציק, זה עדיף על המצב שבו השוליים התחתונים של הז'קט יקבלו דחיפה מהרגליים שלך ואזור הכתפיים יקבל צורה מנופחת ומוזרה. דרך אגב, לא משנה כמה כפתורים יש בז'קט, גם במצב עמידה עדיף להשאיר את הכפתור התחתון פתוח. אלא אם כן בא לך על לוק שמזכיר את החיילים האלה עם הכובע הדבילי ממשמר המלכה בלונדון.

 

הסתר היטב את הגרביים

 

לגברים רבים יש נטייה לקנות מכנסיים גדולים מדי עבור החליפה שלהם. סימנים מובהקים לכך הם כיסים ש"נשפכים" הצדה או מאהל קטן שנוצר באזור הריצ'רץ' כשהם מתיישבים. מבחינת האורך, על שולי המכנסיים לכסות בערך חצי משרוכי הנעליים, ולרדת מאחורה בדיוק עד לתחילת הסוליה. הכלל: זה בסדר שיראו לך את הגרביים כשאתה יושב, אבל בטח לא כשאתה הולך.

 

ג'ורג' קלוני. נראה טוב בחליפה ג'ורג' קלוני. נראה טוב בחליפה צילום: MCT

 

שרוול החולצה - תמיד באותו האורך

 

הדרך הכי טובה לזהות מישהו שהתאים לעצמו חליפה בפחות מעשר דקות היא להסתכל על שרוולי החולצה שלו. הנקודה הלגיטימית היחידה שבה השרוולים אמורים להסתיים היא פרק היד. למעשה, אתה אמור להיות מסוגל לגעת בקצה השרוול אם תקפל אחורה את אחת האצבעות. אל תשכח ששרוול החולצה אמור לבלוט בערך ס"מ מחוץ לשרוול הז'קט, כך שחולצה קצרה או ארוכה מדי תסדר לך מראה מוזר במקרה הטוב, או מגוחך במקרה הרע.

 

השאר מקום לאצבע בצווארון

 

ודא שאתה לא רפוי מדי באזור הצווארון, אבל גם אל תחנוק את עצמך. לא משנה אם הוספת עניבה או לא, הרווח המקובל באזור הצווארון צריך להיות כזה שיאפשר לך למקם אצבע אחת בין הגרון לחולצה בלי שתצטרך "להבריג" אותה פנימה.

 

בלי קשקושים

 

את זה שהעניבה צריכה להגיע עד קו החגורה אתה כבר יודע, אבל כדאי שתזכור עוד כלל: אם הלכת על חולצת פסים, משבצות או משהו אחר שאינו חלק, אתה ממש רוצה שהעניבה תהיה חד־גונית וחלקה ככל האפשר. הכי גרוע זה להשקיע בחליפה מרשימה ואז להרוס את הלוק הכללי עם פלג גוף עליון שנראה כמו ציור שהילדה שלך עשתה בגן.

 

ארבעה גברים שלא צריכים עזרה עם החליפות שלהם

 

1. פולי גולטיירי מ"הסופרנוס". ואפילו האקדח בחגורה והטבעת הענקית על הזרת לא מצליחים להרוס.

 

2. ארי גולד מ"הפמליה". והוא עוד מוכיח שדיבור מלוכלך וחליפות של 5,000 דולר יכולים ללכת ביחד.

 

3. מיסטר ביג מ"סקס והעיר הגדולה". טוב, מישהו היה צריך לאזן את הטעם המזעזע של מיס בראדשו.

 

4. ג'ורג' קלוני. בכל מקום שהוא הופיע אי פעם.

 

לכתבות נוספות במוסף "כלכליסט" לחצו כאן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x