$
מה יש בפנים

מה יש בפנים? פוסטריה, חיסון נגד שפעת החזירים

לפני שאתם ממהרים לקבל חיסון נגד שפעת החזירים, כדאי שתדעו שהוא מכיל גם תיומרסל שאחראי לתנועת ההתנגדות הגדולה לחיסונים שצומחת בארה"ב ובאירופה, חלבוני ביצה ושני שני סוגים אגרסיביים של אנטיביוטיקה שתופעות הלוואי שלהם כוללות אובדן שמיעה זמני ובעיות בכליות

גדי גיא 10:1028.01.10

וירוס מומת H1N1 קליפורניה

חיסון טבעי נוצר כשהמערכת החיסונית שלנו פוגשת וירוס חדש ומוצאת נקודות תורפה במעטפת החלבונית שמגינה עליו. לכן, רוב החיסונים המודרניים מכילים רק קליפות שבורות של וירוסים. התרגיל הממזרי של וירוס השפעת, תרגיל שבגללו האנושות אינה מצליחה להיפטר ממנו, הוא שהמעטפת שלו משתנה מדי שנה, ומדי שנה המערכת החיסונית שלנו צריכה לנתח את המעטפת מחדש. מוטציית שפעת החזירים התגלתה ב־2009 בקליפורניה. הביאו אותה נוסעים שחזרו ממקסיקו ושנדבקו שם במחלה.

פוסטריה, חיסון נגד שפעת החזירים פוסטריה, חיסון נגד שפעת החזירים צילום: יריב כץ

 

תיומרסל

חומר משמר שמונע התפתחות חיידקים בתכשירים שמיועדים להזרקה, ומבטיח שמי שנכנס לרופא לקבל חיסון נגד שפעת לא ייצא עם הרעלת דם. אבל החומר הזה הוא גם האחראי לתנועת ההתנגדות הגדולה לחיסונים שצומחת בארה"ב ובאירופה. תביעה ייצוגית של 5,000 משפחות מאשימה אותו באחריות לאוטיזם אצל ילדים, ומשרד הבריאות בארה"ב הוציא אותו משימוש בחיסונים שמיועדים לילדים עד גיל 3. דווקא החיסון נגד שפעת החזירים מכיל תיומרסל - גם בגרסה שניתנת לילדים מתחת לגיל 3 ולנשים הרות.

 

סקוואלן (אדג'ובנט)

חומר בריא שנמצא בזיתים ונבטי חיטה, אך כשמזריקים אותו לווריד המערכת החיסונית מתעוררת בצרחות וחושבת שמדובר בפלישה. זה טוב לזירוז ייצור הנוגדנים, אך גם גורם לתופעות לוואי לא נעימות. ילדים מתחת לגיל 3 ונשים הרות מקבלים בארץ חיסון שאינו מכיל אדג'ובנט.

 

חלבוני ביצה

הדרך הקלה לייצר כמויות גדולות של וירוס היא לגדל אותו בתוך ביצי תרנגולת מופרות. לכן החיסון הזה מכיל חלבוני ביצה, שעלולים לגרום לתגובות אלרגיות אצל מי שרגיש אליהם.

 

קנמיצין וניאומיצין סולפאט

שני סוגים אגרסיביים של אנטיביוטיקה שתופעות הלוואי שלהם כוללות אובדן שמיעה זמני ובעיות בכליות. מה לאנטיביוטיקה ולחיסונים? כפי שסבתי אומרת, לכלב יכולים להיות גם פרעושים וגם קרציות, וליצרני החיסון חשוב שבחיסונם לא יתפתחו חיידקים.

 

מה יש בפנים - לטורים הקודמים:

מה יש בפנים - ספיד סטיק 24/7 

מה יש בפנים - מרשמלו של "כרמית"

מה יש בפנים - קוקה קולה זירו

 

לכתבות נוספות במוסף "כלכליסט" לחצו כאן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x