$
איך לעשות הכל

איך להדוף הסחות דעת בזמן העבודה?

רן יניב הרטשטיין 15:2207.01.10

1. האזינו למוזיקה או לרעש לבן

מי ש"התמזל מזלו" לעבוד בחלל פתוח מוקף כל היום ברחשי שיחות. אוזניות טובות שמחוברות לרדיו אינטרנט מותאם אישית (כגון jango.com) יעזרו להתנתק ולהתרכז. רצוי לבחור במוזיקה רגועה ועם כמה שפחות שירה. האתר simplynoise.com משמיע לגולשיו רעש לבן שאמור לסנן את שאר רעשי הרקע.

 

2. הכינו פנקס לאנשים מנדנדים

עמיתים לעבודה נוטים לפעמים לחשוב שמי שלכאורה עובד בשקט, למעשה רק ממתין להם ולמה שיש להם לספר ולבקש. עבורם הכינו פנקס קטן. כשמישהו מתחיל לנדנד שלפו אותו, רשמו לעיני המנדנד את מה שהוא רוצה, וחזרו לעבודה.

 

3. רשמו את כל הדברים שאינם קשורים לעבודה

מוח נקי מבטיח עבודה נקייה. איך מנקים את המוח? לוקחים דף ובמשך רבע שעה כותבים בו את כל מה שמעסיק אתכם: קניות, חשבונות, תוכניות לערב ותוכניות לעתיד, הכל. כשהטרדות הקטנות מרוכזות בדף, קל להתנתק מהן ולהתרכז במה שחשוב כרגע.

 

 איור: ליאב צברי

 

4. נקו את שולחן העבודה

סדר לא יוצר ריכוז אבל עוזר לשמור עליו. דרך טובה להשיג סדר במהירות היא לסלק מהשולחן את כל החפצים שאינם הכרחיים לעבודה כרגע; לאחר מכן לסגור במחשב את כל התוכנות והמסמכים שאינם הכרחיים לעבודה כרגע; ולבסוף, לסגור בדפדפן את כל האתרים שאינם הכרחיים לעבודה כרגע. אבל באמת.

 

5. בטלו את ההתראות המיידיות באאוטלוק

האימייל הוא מהמסוכנים שבמסיחי הדעת, ויכול לחסל ימי עבודה שלמים. אם תשנו את הגדרותיו כך שיציג התראות על אימייל רק פעם בשעה, תוכלו בקלות לשכוח שהוא שם. באאוטלוק עושים זאת על ידי כניסה לתפריט כלים, בחירה באפשרויות, ושם בהגדרות דואר. ובמקרה דחוף? יתקשרו אליכם.

 

* איך להתגבר על הדחף לשוטט באינטרנט

האינטרנט הוא אויב מר של יכולת הריכוז ופריון העבודה. אך אם אתם לא מצליחים להתגבר על עצמכם, עדיין אפשר לרסן אותו. בדפדפן פיירפוקס (להורדה: getfirefox.com) אפשר להתקין בקליק בודד את התוסף LeechBlock (להורדה: z.pe/ovI), שמאפשר לחסום אתרים מסוימים בשעות שהגדרתם מראש. התוכנה Temptation Blocker (להורדה: z.pe/ovJ) יכולה לחסום תוכנות שלמות, ובהן את הדפדפן עצמו. 

 

לכתבות נוספות במוסף "כלכליסט" לחצו כאן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x