• תפריט
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט - מכרז מירס: מוטורולה תוותר לפלאפון על הקנס

הקנס, בהיקף של עשרות מיליוני שקלים, נועד לנטרול הצעות לא מחייבות, אולם בעקבות לחץ שהפעילה פלאפון, הסכימה מוטורולה לוותר עליו

גילעד נס 10:0119.10.09

במה שמסתמן כשלב האחרון של מכרז מירס, עתידה מוטורולה לבטל את כוונתה לגבות קנס בהיקף של עשרות מיליוני שקלים מהזוכה במכרז מירס, אם לא תצליח הזוכה לזכות באישורים הדרושים להשלמת העסקה - כך נודע ל"כלכליסט".

 

פלאפון עדיין מצויה במירוץ, כמו גם סמייל של שאול אלוביץ' ו־HOT. בהמשך השבוע אמורה רפק להודיע למוטורולה אם בכוונתה להתמודד על מירס, אולם לפי הערכות לא תגיש החברה הצעה מחייבת.

 

מוטורולה קבעה בעבר את הקנס כדי לנטרל הגשת הצעות מגופים שנראה היה שאין בכוונתם להתמודד ברצינות על מירס וכי השתתפותם במכרז נועדה לכאורה לפגוע במתחרים האחרים, הן באמצעות העלאת מחיר ההצעות והן באמצעות זכייה במכרז, כאשר על פי כל הסימנים לא היה מתקבל אישור רגולטורי להשלמת העסקה עצמה.

 

עם זאת, לפני ימים אחדים, ולאחר מגעים בין הצדדים שבהם הבהירה פלאפון את מידת רצינותה, הסכימה בעצם מוטורולה לבטל את הקנס, ופלאפון עדיין דבקה בעמדתה כי יש ביכולתה לשכנע את משרד התקשורת ורשות ההגבלים העסקיים לאשר את העסקה, אם תזכה. לפלאפון חוות דעת משפטית הגורסת כי מיזוג בינה לבין מירס אינו פוגע בתחרות הקיימת, ולכן אין מניעה בידי רשות ההגבלים לאשרו. כמו כן, לפי טענת חוות הדעת, המיזוג אינו פוגע בתוכניות משרד התקשורת לעידוד התחרות בשוק הסלולר, מכיוון שהמשרד ממילא מנסה לקדם אפיקי תחרות מקבילים, בדמות הכנסת מפעיל וירטואלי ופרסום מכרז תדרים למפעיל חדש.

 

יצוין כי לרשות ההגבלים העסקיים עדיין יש אפיק פעולה, נוסף על אישור או דחיית המיזוג בין פלאפון למירס, אם אכן תזכה פלאפון במכרז, זאת באמצעות הגדרת ההסכם ככובל. בעת שנודע כי חברות הסלולר התכוונו להיכנס לחדר המידע של מירס שלחה רונית קן, הממונה על הגבלים עסקיים, אזהרה לחברות, שלפיה בעצם כניסתן לחדר המידע הן מסתכנות בכניסה להגדרת הסכם כובל, שכן הן עשויות היו להיחשף למידע תחרותי סודי של מירס ולעשות בו שימוש לטובתן. עם זאת, ברשות נמנעו מלאסור על חברות הסלולר להתמודד במכרז עצמו. לכאורה, ללא קשר לזהות הזוכה במכרז מירס עשויה רשות ההגבלים לדרוש בדיקה בנוגע לעבירה על חוק ההגבלים במהלך הכניסה לחדר המידע, אולם ספק אם תעשה כן אלמלא תזכה פלאפון במירס.

בפלאפון סירבו להגיב על הידיעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x