$
עידן גרינבאום

המע"מ על פירות וירקות: עשו מנתניהו סלט קצוץ

נתניהו החמיץ הזדמנות היסטורית לתקן את אחד מעיוותי המס החמורים בישראל

עידן גרינבאום 21:5306.07.09
אהוד ברק הילך עליו אימים, עופר עיני פנה אל השכל, אלי ישי דיבר אל הלב וכולם ביחד הצליחו לכופף את ראש הממשלה. ברוח סיכוני מאה הימים הראשונים של ממשלת נתניהו החדשה, אפשר לומר היום בוודאות כי העומד בראשה הוא לחיץ וסחיט, לפחות בכל מה שקשור בתקציב.

 

בנימין נתניהו

ויתר בלי בעיות על הקיצוץ הגדול וההכרחי בתקציב הביטחון, הוא נתן להסתדרות שורה של חוקי עבודה שכמוה לא נראתה, והיום הוא החמיץ הזדמנות היסטורית לתקן את אחד מעיוותי המס החמורים בישראל, מה שיאפשר ללא מעט בסטיונרים להחליף שוב את הב.מ.וו למודל חדש יותר. על הדרך עוד הספיק נתניהו להפר שוב את הבטחת הבחירות בעניין הפחתת מס ההכנסה.

 

בניגוד לוויתורים הקודמים, שעוד ניתן היה להסביר בצורך להתפשר עם השותפים בקואליציה, הפעם המקרה שונה. עם כל הכבוד לאלי ישי וחברים סוררים אחרים, אף אחד מהם לא היה מפרק את הממשלה בגלל המע"מ על פירות וירקות, בטח לא כשעל השולחן היתה מונחת הצעת פשרה שהיתה מקובלת על רוב המעורבים בסיפור.

 

בינתיים, מי שעוקב אחרי הפשרנות המופלגת של נתניהו הם עובדי הנמלים, חבריהם מחברת החשמל ועוד שורה של ועדים חזקים. אם כך מתנהל נתניהו בכנסת, כדאי שיוותר מראש על היומרה להעביר רפורמות אמיתיות בים, בחשמל ובמינהל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x