$
חדשות התקשורת

יו"ר פרטנר ליו"ר ההסתדרות: "אנו ערים לחששות העובדים בשל הצעת הרכישה של HOT"

HOT הגישה בחודש שעבר הצעת רכישה לפרטנר תמורת כ-3.5 מיליארד שקל. ההסתדרות יצאה נגד מיזוג HOT-פרטנר והבוקר אף איימה להשבית את פרטנר. יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד כתב לאסנת רונן: "המיזוג המוצע מקים חשש כבד לפגיעה בצרכנים, בתחרות בשוק התקשרות ובעובדים": כעת השיבה לפנייתו: "נביא בחשבון את כל שיקולי ההעסקה"

אביאור אבו 18:5224.02.20

יו״ר דירקטוריון פרטנר, אסנת רונן, השיבה הערב לפנייתו של יו״ר ההסתדרות מהבוקר (ב') במכתב אותו העביר אליה, בו הביע חשש לעסקת המיזוג המתכוננת בין פרטנר ל-HOT, ושלחה מסר מרגיע.

 

 

לדבריה, ״משהוצגה לדירקטוריון החברה הצעת מיזוג הרי הוא מחויב על פי החוק לשקול אותה״ כתבה רונן. ״עם זאת אדגיש כי בשלב זה עדיין לא התקבלה החלטה כלשהי. במסגרת שיקוליו יביא הדירקטוריון בחשבון גם את השלכות העסקה על העובדים. מובן מאליו כי אנו נמלא את כל חובותינו לפי דין כלפי נציגות העובדים ככל שנחליט להתקדם בעסקה. לא למותר לציין כי גם בימים אלה, הנהלת החברה מצויה בקשר ישיר ושוטף עם וועד העובדים, זאת כדרכה מאז ומתמיד״.

 

אסנת רונן, יו"ר דירקטוריון פרטנר אסנת רונן, יו"ר דירקטוריון פרטנר צילום: ישראל הררי

 

רונן הוסיפה וכתבה: ״אנו ערים לחששות העובדים ונציגות העובדים, ובהקשר זה נשוב ונדגיש כי פרטנר מעריכה את פועלם ומסירותם של עובדיה, רואה בקשרים ההדוקים וביחסי האמון המיוחדים עם נציגות העובדים נכס ממשי, והיא תמשיך ותנהג כך גם בעתיד בכל מסגרת אפשרית. בסיטואציה בה אנו נמצאים נדרש שיתוף פעולה של העובדים ונציגותם. אנו בטוחים כי יחד נוכל להביא לתוצאה המיטבית לחברה ולעובדיה״.

 

כאמור, הבוקר כתב יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד ליו"ר פרטנר רונן כי "המיזוג המוצע מקים חשש כבד לפגיעה בצרכנים, בתחרות בשוק התקשרות ובעובדים, תוך שהוא עלול להביא לפיטורי אלפי עובדים במשק. לאור זאת, ההסתדרות החדשה מודיעה כי היא מתנגדת בתוקף למיזוג זה, ותנקוט בכל הצעדים העומדים לרשותה על פי דין על מנת למנוע את הפגיעה הקשה בענף ובעובדים, לרבות הכרזת סכסוך עבודה והשבתה מלאה של פרטנר".

 

HOT הגישה בחודש שעבר הצעת רכישה לפרטנר תמורת כ-3.5 מיליארד שקל. דירקטוריון פרטנר דיווח כי יבחן את כלל האפשרויות העומדות בפניו. במקביל, ועד עובדי פרטנר הכריז כי יתנגד למיזוג.

x