$
חדשות התקשורת

צעדי המחאה בפלאפון מחריפים: צפו - עובדים מפוצצים ישיבה

מוקדי התמיכה ומרכזי שירות ומכירה ייסגרו היום מוקדם מהרגיל. מאות עובדים התפרצו לישיבה עם סמנכ"ל ודרשו הסברים לפיטורי מאות עובדים ערב החג; ב-16:00 ייערך דיון חירום בלשכתו של יו"ר ההסתדרות

אביאור אבו 14:3124.09.19

צעדי המחאה והעיצומים בפלאפון מחריפים. ועד עובדי החברה הכריז היום (ג') על עיצומים בחטיבה העסקית, בחטיבה הפרטית והקפאת ההשקה של מכשיר האייפון החדש. העיצומים החלו ביום חמישי שעבר כאשר הכריז הוועד על שביתת פתע של יום. ביום ראשון ושני הפגינו העובדים מול ביתם של מנכ"ל החברה, רן גוראון, והמשנה למנכ"ל, דגנית קרמר.

 

 

 

מההסתדרות נמסר, כי "בשעה 12:00 מאות עובדים פוצצו ישיבה של הנהלת החברה ודרשו הסברים להתנהלות האכזרית ולפיטורי מאות עובדים ערב החג. יו"ר ועד עובדי פלאפון, יחיאל שמן, כינס אסיפת הסברה ועדכן את העובדים בהתפתחויות ובעיצומים במוקדי התמיכה ובמרכזי השירות והמכירה, שייסגרו היום מוקדם מהרגיל". בחברה מדגישים, כי לא מדובר בישיבת הנהלה אלא בישיבה עם סמנכ"ל בחברה.

 

מפגינים מול ביתו של המנכ"ל רן גוראון מפגינים מול ביתו של המנכ"ל רן גוראון צילום: אגף הדוברות בהסתדרות

 

העיצומים בפלאפון מצטרפים לעיצומים של ועד עובדי סלקום היום בעקבות תוכנית הבראה איתה יוצאת החברה שתכלול פיטורי עובדים. ההסתדרות הכריזה בעקבות כך על סכסוך עבודה בחברה. היום ב-16:00 ייערך דיון חירום בלשכתו של יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד בהשתתפות יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק, יקי חלוצי, וכן בנוכחות ראשי הוועדים של חברות הסלולר: פלאפון, סלקום, פרטנר והוט מובייל. הדיון יעסוק במשבר בענף הסלולר והתקשורת בישראל.

 

ועד עובדי פלאפון מנהל מזה תקופה ארוכה מו"מ עם הנהלת החברה בנוגע לחידוש ההסכם הקיבוצי המסתיים בסוף השנה, כאשר ברקע מרחפת הסדרת הסינרגיה בין החברות הבנות בקבוצת בזק. לאחרונה נחתמו הסכמי סינרגיה עם ועדי העובדים של בזק בינלאומי ו-yes, וכעת מתקיים מו"מ לגבי עובדי חברת פלאפון.

 

פלאפון, בה מועסקים כ-2,500 עובדים, נדרשת למהלך התייעלות וצמצומים נרחב לאור מצב שוק הסלולר הדועך. ההערכה היא שההנהלה תרצה לפטר כ-300 עובדים על פני 3 שנים.

 

 

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x