$
חדשות התקשורת

מנכ"ל סלקום: "אני לא אוהב לפטר עובדים אבל הרגע הגיע"; העובדים יפתחו בעיצומים

ניר שטרן שיגר הבוקר סרטון לכל עובדי החברה ובו התייחס לתוכנית ההבראה שנחשפה אתמול בכלכליסט: "סלקום היא מובילת שוק אך יש צורך בשינוי גדול. מטרת העל של המהלכים היא להשיב את סלקום לרווחיות ויציבות פיננסית", אמר. בתגובה למהלכי ההתייעלות בכוונת ההסתדרות להכריז על סכסוך עבודה

אביאור אבו 09:0924.09.19

לאחר שסלקום אישרה אתמול בדיווח בורסאי את חשיפת כלכליסט על מהלכי התייעלות רחבים ופיטורי עובדים, מנכ"ל החברה, ניר שטרן, שולח הבוקר (ג׳) סרטון לעובדי החברה ובו התייחס לתכנית ההבראה. בתגובה למהלכי ההתייעלות בכוונת ההסתדרות להכריז על סכסוך עבודה. ב-16:00 יכנס יו״ר ההסתדרות את ראשי ועדי חברות הסלולר: סלקום, פרטנר ופלאפון - שגם עובדיה החריפו את מאבקם בחברה לאור דרישת ההנהלה לפטר עובדים.  

 

 

 

 

 

"זוהי שעה קשה עבורי ועבור הנהלת החברה״ אומר שטרן, ״כפי שאתם יודעים שוק הסלולר בישראל נמצא במשבר עצום. כולנו רואים מה קורה בסלקום ואצל המתחרים. חברת סלקום היא מובילת שוק אבל כעת יש צורך בשינוי גדול מאוד. אני פונה אליכם באופן ישיר כדי לעדכן אתכם על תוכנית ההבראה אליה יוצאת סלקום״.

 

״זוהי תוכנית קשה וכואבת שמטרתה היא להשיב את סלקום לחוף מבטחים. אני פועל על מנת להבטיח לרובכם מקום עבודה יציב, בטוח וחזק לעוד שנים ארוכות. כפי שאתם יודעים היטב, סלקום פועלת בסביבה תחרותית ובתנאי רגולציה כבדים מאוד. למרות הסביבה המאתגרת הצלחנו, בעבודה מאומצת ומשותפת, לשמור על מובילות והצלחות בתחומים רבים בסלולר, בטלוויזיה, בסיבים, במגזר העיסקי ועוד. 

ניר שטרן מנכ״ל סלקום ניר שטרן מנכ״ל סלקום צילום: נמרוד גליקמן

 

 

"לצד הרגולציה הכבדה והסביבה התחרותית, סלקום סוחבת על גבה חוב גדול מאוד – כל אלו הובילו אותנו להפסד בשנת 2018 שהעמיק במחצית הראשונה של שנת 2019.חברה בריאה לא יכולה להמשיך ולהפסיד לאורך זמן. מטרת העל של המהלכים היא להשיב את סלקום לרווחיות ויציבות פיננסית״.

 

שטרן מפרט את מרכיבי תכנית ההבראה ואומר: "עלינו לפעול מיידית, להסתכל למציאות בעיניים ולבצע מהלכים משמעותיים וקשים. זו הדרך היחידה להבטיח את עתידה של סלקום. לצערי הרב, חלק בתוכנית יכלול פיטורי עובדים. לסלקום מבנה ארגוני עתיר כח אדם בהשוואה למתחרים דבר הפוגע ביכולת התחרותית שלנו. על מנת להתאים את סלקום לתנאי השוק יהיה לצערי צורך בצמצום משמעותי בכח האדם בחברה. לאחר המהלך הכואב רובכם תזכו לעבוד במקום עבודה שיעניק לכם שכר הוגן וביטחון תעסוקתי. אף אחד לא אוהב לפטר עובדים. בוודאי שאני לא אוהב זאת. אך לעיתים אין ברירה והרגע הזה הגיע״.

 

אתמול בערב הפיצה מיה יניב, יו״ר ועד עובדי החברה הודעה לעובדים ובין היתר אמרה: ״כל פנייה אלינו להתייעלות תיענה בהתנגדות קשה, מהקשות ביותר שידעה החברה. המשבר בענף לא ייפתר בפיטורים אלא בעבודה נרחבת מול משרד התקשורת לפתרון הכשלים החמורים בשוק, שאינם רק הבעיה של עובדי סלקום אלא של כלל אזרחי מדינת ישראל שעלולים למצוא את עצמם עם תשתיות תקשורת שמתאימות למדינות העולם השלישי".

 

אסיפת חירום של עובדי סלקום (ארכיון) אסיפת חירום של עובדי סלקום (ארכיון)

 

שטרן פונה אל יניב ואומר: ״אני קורא כאן ליו"ר ועד העובדים, מיה, ולשאר חברי הוועד לשבת יחד עם הנהלת החברה ולראות כיצד ניתן לבצע את מהלכי ההתייעלות ההכרחיים בדרך שתפגע כמה שפחות בעובדי סלקום. אלו ימים לא פשוטים לי, לכולנו. אך אני בטוח כי היכולות, רוח הלחימה שלנו, והמאמץ שכולנו נידרש לו, יסייעו לנו לצאת מהמשבר מחוזקים, חזקים וטובים יותר״.

 

כפי שחשף כלכליסט אמש, סלקום צפויה לבצע קיצוץ בכוח האדם בהיקף של 150 מיליון שקל בהוצאות לשנה. מדובר בפיטורים של 500-600 עובדים, שהם כ-20% מכוח האדם בחברת הסלולר. אולם ייתכן שהיקף הפיטורים אף יגיע ל-800-700 עובדים. החברה הודיעה אתמול בנוסף, כי תצא לגיוס הון של 400 מיליון שקל עד סוף 2019, וכן בתוכנית רכישה עצמית של אג"ח בהיקף 150 מיליון שקל.

 

ההסתדרות נותנת גיבוי מלא במאבק העובדים על ביטחונם התעסוקתי

 

בתגובה למהלכי ההתייעלות, הורה יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד ליו"ר ועד עובדי סלקום מיה יניב, להתחיל בצעדים ארגוניים כבר בשעות הקרובות.

 

בר דוד מסר: "התנהגותו הברוטלית חסרת הרגש של מנכ"ל סלקום ניר שטרן כלפי עובדי החברה - שהם ההון האנושי החשוב ביותר שלה - ופעולותיו החד-צדדיות, ייענו על ידי ההסתדרות וארגון עובדי סלקום ביד קשה".

 

יו"ר ההסתדרות הדגיש בדבריו כי שטרן מפר ביד גסה הסכם שנחתם אל מול העובדים וההסתדרות, שבו כבר סוכמו דרכי ההתנהלות. "ההסתדרות לא תשב בחיבוק ידיים ותיתן ליו"ר הוועד מיה יניב וכלל עובדי סלקום גיבוי מלא במאבק על ביטחונם התעסוקתי. חוסר הרגישות שמפגינה הנהלת סלקום היא לא פחות מהתנהגות מקוממת, ובישראל בשנת 2019 לא ניתן להשלים עם התנהגות שכזו", אמר בר-דוד.

 

יו״ר ההסתדרות יזמן אליו במהלך היום את כל ועדי חברות הסלולר לתיאום עמדות עכב המשבר בשוק הסלולר.

 

בילי פרנקל השתתפה בהכנת הידיעה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x