שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות התקשורת

נחתם הסכם קיבוצי בבזק בינלאומי; כ-320 עובדים יפרשו

מתוך הפורשים, 150 עובדים קבועים; ההסכם כולל בין השאר תוספת שכר בגובה 2.95% בשנת 2020 ושנה אח"כ תוענק תוספת שכר של 2%, ו-2 מיליון שקל נוספים יחולקו כמענק מצוינות לעובדים

אביאור אבו 14:0311.07.19

בזק בינלאומי חתמה היום (ה') על הסכם קיבוצי חדש מול ועד העובדים של החברה, בשיתוף ההסתדרות. ההסכם יחול על 1,400 עובדי החברה ויהיה תקף עד סוף 2021. ההסכם כולל פרישה של 325 עובדים, מתוכם 150 קבועים.

 

 

 

ההסכם כולל את רוב הדרישות של הועד ומסדיר את שיתופי הפעולה העסקיים של בזק בינלאומי עם פלאפון ו-yes, שלושתן חברות בת בקבוצת בזק, כך שיאפשרו מכירה הדדית של מוצרי ושירותי החברות תוך שמירה על עצמאותה של בזק בינלאומי.

  

ההסכם כולל גם חלוקת מענק לעובדים, על-פי ותק, בגובה 14 מיליון שקל בשנים 2019-2010 ותוספת שכר בגובה 2.95% בשנת 2020. בנוסף, בשנת 2021 תוענק תוספת שכר בגובה 2%, ו-2 מיליון שקל נוספים יחולקו כמענק מצוינות לעובדים. בנוסף, כולל ההסכם גם הגדלת תקציב הרווחה ל-4,375 שקל לכל עובד וחידוש הטבות כמו תוספות גני ילדים וקייטנות, קרן השתלמות, תעריף דמי הבראה מוגדל, ימי חופשה ובחירה מעבר לקבוע בחוק ועוד.

   

לגבי צמצום הכוח אדם, מתוך 150 העובדים הקבועים שיעזבו, חלקם יעשו זאת במסגרת פרישה מרצון. פיצויי הפרישה יעמדו על 240% והחבילה תכלול תנאים נלווים נוספים כגון המשך אחזקת רכב למשך חודשיים וייעוץ כלכלי ופנסיוני לכל פורש. 

 

קבוצת בזק מנהלת מו"מ מורכבים מול חברות הבת שלה, כאשר ההסכם הראשון נחתם מול yes לפני כ-4 חודשים, וכלל את פרישתם של 325 עובדים. החברה היחידה שעדיין לא חתמה על הסכם עם עובדיה היא פלאפון.

 

צביקה אברמוביץ, רן גוראון, ארנון בר-דוד, לימור ליברמן-לביא ויקי חלוצי  בעת חתימת ההסכם צביקה אברמוביץ, רן גוראון, ארנון בר-דוד, לימור ליברמן-לביא ויקי חלוצי בעת חתימת ההסכם

 

מנכ"ל בזק בינלאומי, רן גוראון: "ההסכם זה יאפשר לנו לקדם מהלכי סינרגיה, לפעול מתוך ראייה כוללת של צרכי הלקוח ולהציע סל מוצרים מלא המותאם למצב השוק".

 

יו"ר ועד עובדי בזק בינלאומי, לימור ליברמן-לביא הוסיפה: "אחרי תקופה ארוכה של חוסר ודאות ומו"מ שידע עלויות ומורדות, אני שמחה שהצלחנו לייצר הסכם חדש וטוב לעובדים ולחברה. הגענו להבנות שיאפשרו מחד שקט וביטחון לעובדים ומאידך מבטיחות את יכולתה של החברה להמשיך ולצמוח".

 

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, מסר: "ההסכם מביא לידי ביטוי את ההכרה וההבנה של ההסתדרות ועובדי בזק בינלאומי בצורך של החברה להתייעל ולהרחיב את שיתופי הפעולה העסקיים שלה - וכל זאת מבלי להתפשר על מעמד העובדים והמשך השיפור בתנאי העסקתם".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x