$
חדשות התקשורת

מיזם הסיבים: משרד התקשורת אישר מיזוג סלקום, קרן תש"י ו-IBC

על מנת למשוך משקיעים לעסקת המכירה, החליט משרד התקשורת להעניק למיזם תמריץ בדמות הקלות במחויבות פריסה שתסתכם בכ-40% בלבד, במקום 100% כפי שנדרש כיום מחברות התשתית בזק ו-HOT

אביאור אבו 15:2825.06.19

משרד התקשורת אישר היום (ד') את המיזוג בין סלקום, קרן תש"י (תשתיות ישראל) ו-IBC, זאת לאחר אישורה של רשות התחרותבשבוע שעבר. המשרד למעשה אישר את העברת אמצעי השליטה בחברה, אך עדיין עליו למסור ל-IBC את הרישיון המעודכן שלה, עם התחייבויות הפריסה המופחתות.

 

על מנת למשוך משקיעים לעסקת המכירה, החליט משרד התקשורת להעניק למיזם תמריץ בדמות הקלות במחויבות פריסה שתסתכם בכ-40% בלבד, במקום 100% כפי שנדרש כיום מחברות התשתית בזק ו-HOT.

 

במסגרת ההסכם, תוקם הנהלה חדשה ל-IBC, והשותפות תתחלק בין חברת החשמל (30%), סלקום וקרן תש"י (כל אחת 35%), כאשר האחרונות קנו את חלקן בעסקה ב-103.5 מיליון שקל יחד. שתי החברות התחייבו להשקיע בפרויקט כ-200 מיליון שקלים לפחות ב-3 שנים הראשונות. 

ניר שטרן, מנכ"ל קבוצת סלקום ניר שטרן, מנכ"ל קבוצת סלקום צילום: עמית שעל

 

סלקום צפויה למכור את פעילות הסיבים שלה, המוערכת עד כה בנגישות לכ-150 אלף בתי אב, ל-IBC, בסכום המוערך בכ-180-200 מיליון שקלים. בעצם כך, סלקום חודלת למעשה לעסוק בסיבים אופטיים כחברה ציבורית ובאפשרותה גם לא לדווח על פעילות זו בדוחותיה. מרגע המכירה, עליה לשלם ל-IBC עבור שימוש בתשתית הסיבים שלה, במסגרת השוק הסיטונאי. סלקום התחייבה לרכוש מהחברה זכות שימוש ל-10-15% מבתי האב שתשתית IBC תתחבר אליהם.

 

חברת החשמל לא מחויבת להשקיע כסף במיזם, אך חלקה מגיע מכך שפריסת הסיבים היא על גבי התשתית העילית שלה. השותפה השלישית, תש"י, היא קרן בעלת ותק של מעל עשור, המתמחה בהשקעה בתשתיות.

 

ממשרד התקשורת נמסר: "לאחר בדיקת הבקשה על ידי צוות מקצועי במשרד, ממליץ הצוות לאשר את הבקשה, שהוגשה בינואר 2019, בכפוף לקבלת החלטת ממשלה הנדרשת לשם העברת השליטה כאמור".

 

IBC יוצגה על ידי אייל הכהן, שותף במחלקת דיני תחרות, ואלכס וולף, עו"ד במחלקה, מתדמור לוי ושות'. סלקום ותש"י יוצגו על ידי עו"ד מתן מרידור מאגמון ושות'.

 

מנכ"ל סלקום ניר שטרן אמר כי "מדובר באירוע היסטורי, שיביא למדינת ישראל קידמה טכנולוגית ויציב אותה בשורה הראשונה של מהירות גלישה בהשוואה עולמית. זהו יום חג. אני מבקש לברך את משרד התקשורת על פעילותו להגשמת חזון פיתוח פרויקט הסיבים לטובת אזרחי ישראל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x