$
חדשות התקשורת

החרדים נגד משרד התקשורת: "שינוי השימוש בקווי ה'נייעס' - סתימת פיות"

בכוונת המשרד לשנות את השימוש בקווי המידע שבהם משתמש הציבור החרדי, בטענה שיש ניצול מופרז של הדקות וחברות הסלולר מפסידות כסף

אביאור אבו 16:2518.06.19

משרד התקשורת הודיע כי בכוונתו שנות את השימוש בקווי ה"נייעס", קווי מידע המשמשים ערוץ עיקרי עבור הציבור החרדי שלא חשוף לאינטרנט. מדובר במספרי טלפון אליהם מתקשרים החרדים במטרה לקבל גישה למידע בנושאי אקטואליה, חדשות, תחבורה, רפואה, צבע אדום ועוד.

 

 

 

על-פי הודעת המשרד, "כיום מתבצעות על ידי מנויי חברות הסלולר שיחות פרימיום למספרי טלפון נייחים אשר אורכות שעות רבות, וזאת באופן המנצל את חבילות 'הכל כלול' הנפוצות אצל חברות אלו, כאשר בגין שיחות אלו נאלצת החברה הסלולרית שממנה יוצאות השיחות לשלם דמי קישור גומלין בהיקפים גבוהים למפעיל הנייח, תוך פגיעה בחברה הסלולרית, שלא נוצרת לה הכנסה בגין שיחות אלו".

 

 צילום: בלומברג

 

בשימוע ציבורי שפרסם המשרד, הוא ציין כי הוא סבור שהתופעה אינה רצויה ועל מנת לצמצם אותה הוא שוקל לתקן את "שירות הפרימיום בתעריף רגיל", כך שניתן יהיה לספקו רק על ידי חברת תקשורת למנוייה ולא באמצעות שיחות בין מנויי חברות תקשורת לבין מנויי חברות

תקשורת אחרות. למעשה, חברה המעוניינת לספק שירותי פרימיום, תוכל להמשיך לעשות זאת גם במסגרת "שירות פרימיום בתעריף מיוחד", משמע בקידומת 1-900 שעבורה נדרשת גביית סכומים נוספים מהמתקשר.

 

מבחינת הציבור החרדי, מדובר באיום שכן עולה חשש כי אלה שהשתמשו בקווים עד כה יפנו כעת לרשת האינטרנטית ויחשפו לתכנים לא הולמים. מחברות קווי המידע הטלפוניים מדגישים כי "כל הפעילות שלנו הינה על פי חוק ובשיתוף פעולה עם חברות הטלפון הגדולות במשק כמו. כמו כן, רוב חברות הסלולר מאפשרות אלפי דקות שיחה במחיר החבילה, וכי הטענות על שימוש מופרז של המשתמשים, שהם ברובם חרדים, אינן נכונות ולא הוגנות כלפי מאות אלפי צרכנים. עמדת משרד התקשורת משקפת דעה קדומה כלפי ציבור שלם, ודחיפתו לעשות שימוש באינטרנט הסלולרי. זו סתימת פיות מובהקת ולא מידתית".

 

בימים אלה מנסים מפעילי קווי המידע, כמו "ימות המשיח" ו"קרויז תקשורת", למנוע בכל דרך את ההחלטה של משרד התקשורת, ובוחנים עתירה לבג"ץ.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x