שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות התקשורת

ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בסלקום

הסכסוך הוכרז אחרי שהמגעים עם ההנהלה למציאת תוכנית התייעלות שתמנע פיטורים הגיעו למבוי סתום. העובדים דורשים, בין השאר, לקיים מו"מ על תנאי המפוטרים, במידה שאכן יתבצעו פיטורים, ולהציג תוכנית פרישה מרצון

עומר כביר 13:5723.01.19

עובדי סלקום מחריפים את המהלכים נגד הפיטורים שמתוכננים בחברה: ההסתדרות הכריזה היום על סכסוך עבודה בספקית הסלולר וברשת חנויות דינמיקה שבבעלותה, בעקבות הכרזת החברה השבוע שבכוונתה לפטר 250 עובדים.

 

לפי הודעה לעיתונות שפרסמה ההסתדרות, הסכסוך הוכרז אחרי שהמגעים עם ההנהלה למציאת פתרון התייעלות שימנע במידת האפשר פיטורים הגיעו למבוי סתום. העובדים דורשים, בין השאר, לקיים מו"מ על תנאי המפוטרים, במידה שאכן יתבצעו פיטורים, ולהציג תוכנית פרישה מרצון.

 

 

 

 

אסיפת חירום של עובדי סלקום בנתניה אתמול אסיפת חירום של עובדי סלקום בנתניה אתמול

 

"אני מצר על כך שהנהלת סלקום מסרבת לשתף פעולה עם נציגות העובדים, במטרה לגבש חלופות כלכליות מוסכמות אשר יאפשרו התייעלות ללא צורך בפיטורים", אמר יו"ר ההסדרות, אבי ניסנקורן, בהודעה לעיתונות. "מדובר בהתנהלות אשר פוגעת ביחסי האמון שנבנו בין הצדדים. ההסתדרות מגבה באופן מלא את הוועד ותפעל בכל האמצעים שעומדים לרשותה על מנת להגן על מעמדם ועל ביטחונם התעסוקתי של העובדים".

 

יו"רית ועד עובדי סלקום, מיה יניב, הוסיפה: "הניסיונות הכושלים של מנכ״ל סלקום לעשות הפרד ומשול בין עובדי החברה לוועד העובדים, לא יצליחו. בשבועות האחרונים הצעתי עשרות חלופות להנהלת החברה כדי לאזן את מצבה, אך כולן לצערי נדחו. אלפי עובדי סלקום לא יהססו לנקוט בעיצומים ארגונים בגיבוי מלא של ההסתדרות, אם הנהלת סלקום לא תחזור בהקדם לשולחן המו"מ״.

 

מסלקום נמסר בתגובה: "עמדת ההנהלה ברורה, אנו תמיד בעד דיאלוג אמיתי וכנה". בחברה מציינים עוד שההנהלה הציעה לוועד העובדים עשרות חלופות כדי להימנע מפיטורי עובדים, אך הוועד דחה את כולן. במכתב שהוציא אתמול מנכ"ל סלקום, ניר שטרן, לעובדים הוא מסביר בין השאר שניתן למנוע את הפיטורים באמצעות הקפאת תוספת השכר לעובדים בת 3% לשנה, ביטול פעילויות רווחה כגון נופש בחו״ל בעלות של 4 מיליון שקל ומסיבת פורים בעלות של 2 מיליון שקל, ואירועים נוספים בעלות של מיליונים. לדברי סלקום, שכרו של שטרן קוצץ ב-2018 ב-50% ביחס ל-2017 והוא יקוצץ משמעותית גם ב-2019, ביחד עם שכרם של שאר חברי ההנהלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x