$
חדשות התקשורת

HOT בוחנת הכנסת שותף אסטרטגי לפריסת תשתית הסיבים האופטיים בישראל

כדי למשוך את המשקיע הפוטנציאלי, החברה שוקלת להתפצל לשתי חברות - שירותים ותשתיות. HOT ואלטיס: בוחנים שותפויות עם משקיעים פיננסיים

יואב סטולר 20:5203.12.18
HOT בוחנת הכנסת שותף אסטרטגי לפריסת תשתית הסיבים האופטיים בישראל. על מנת למשוך את המשקיע, שיאפשר לחברה לשדרג את התשתית בארץ בעלות האדירה ובהתחשב במצבה הקשה, כמו יתר החברות בשוק, שוקלת HOT את האפשרות להתפצל לשתי חברות - שירותים ותשתיות.

 

במשרד התקשורת כבר עודכנו בבחינה שמובילים ב-HOT, כשזאת תואמת את מדיניות החברה האם, אלטיס באירופה שם צעד שכזה כבר קרם עור וגידים בצרפת. לא מדובר בעוד מוקד פעילות של החברה, אלא בסיסה של קבוצת אלטיס בבעלותו של פטריק דרהי.

 

 

 

 

פטריק דרהי פטריק דרהי צילום: רמי זרנגר

 

באמצעות המודל המפוצל שנבחן תוכל HOT להציע למשקיע העתידי לרכוש חלק בתשתיותיה בישראל ובכך תוכל להזרים כסף חדש והכרחי עבורה לקיום פריסת הסיבים. מהלך אקוטי מבחינה כספית המוערך במאות מיליוני שקלים כמו גם למצב תשתיות התקשורת בישראל שרחוק מחזית הטכנולוגיה. כך, בדומה למודל הפעילות של מיזם הסיבים IBC, חברת HOT בשיתוף המשקיע שעוד לא גוייס ישווקו לכלל השחקניות בשוק את השימוש בתשתית הסיבים האופטיים המהירה בעבור תשלום. בהתחשב בחובת השוק הסיטונאי שחלה על התשתית של HOT, הדבר בעיקרו היה מחוייב במציאות גם ללא פיצול הפעילות. עם זאת, בעקבות ניסיון העבר המגמגם והאיטיות שגילתה החברה בהחלת הרפורמה על תשתיותיה – הדבר עשוי בהחלט להוות מקור לשמחה. זאת פי כמה וכמה לאור העובדה ש-HOT עד כה לא החלה ולו בקצת בפרויקט פריסת הסיבים, בעוד שבזק, פרטנר, סלקום ו-IBC כבר עשו כן – כל אחת בדרכה.

 

התקדים הצרפתי בקבוצת אלטיס נרשם, כשברקע חובותיה של החברה. כך, 49.9% מפעילות הסיבים ב-SFR נמכרו לקבוצת משקיעים בסוף השבוע בעבור 1.8 מיליארד יורו. עסקה שעבור אנשי החברה בישראל מעניקה מקור לאופטימיות.

 

מ-HOT ואלטיס נמסר בתגובה: "אלטיס אירופה הודיעה, כי הקבוצה עורכת בחינה אסטרטגית בסוגיית התשתיות במטרה לבחון אפשרויות להאצת פריסת סיבים. במסגרת זו נבחנות, ברמה הגלובלית, שותפויות עם משקיעים פיננסיים.  ביום ו' האחרון, 30 בנובמבר 2018 נחתם על ידי אלטיס צרפת הסכם לשדרוג תשתית סיבים בצרפת תוך הכנסת משקיעים פיננסיים בינלאומיים. בהקשר זה נבחנת האפשרות בישראל לשלב משקיעים פיננסים, בין היתר, לטובת האצת שידרוג הרשת לרשת סיבים מתקדמת. מדובר בבחינה ראשונית. ככל שהמהלך יתקדם, תהא זו בשורה משמעותית ביותר לשוק התקשורת בישראל לעניין האצת ההשקעות בתשתיות מתקדמות בישראל וקידמה טכנולוגית. המהלך עולה בקנה אחד עם החזון האסטרטגי והיעדים שהוצגו על ידי משרד התקשורת".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x