$
IT בישראל

לנובו ו-NetApp חותמות על שותפות אסטרטגית ומקימות חברה משותפת חדשה

החברה תתמקד באספקה של מוצרי אחסון לחברות בינוניות ומעלה. המוצרים החדשים יחליפו את מוצרי EMC שסופקו עד היום בשרתי לנובו

רפאל קאהאן 20:2313.09.18

לנובו ונטאפ הכריזו היום (ה') בכנס Transform של לנובו על הסכם שיתוף פעולה גלובלי. במסגרתו הכריזו השתיים על הקמה של חברה משותפת חדשה בהובלת המותג של לנובו. החברה החדשה תתמקד באספקה של מוצרי אחסון המשלבים את פתרונות ניהול המידע לשימוש בזיכרון פלאש של נטאפ יחד עם ThinkSystem, התשתית של לנובו. מוצרים חדשים אלו ישלבו ליבת תוכנה טכנולוגיות של נטאפ וייוצרו על-ידי לנובו, תוך מינוף שרשרת האספקה העולמית שלה. על פי מידע שהגיע לידי "כלכליסט" המוצרים של החברה החדשה יחליפו את אלה של EMC בכל המוצרים של לנובו.

מהחברה הוסבר שלא מדובר במוצרי OEM אלא בפיתוחים חדשים לגמרי ושהקניין הרוחני יהיה שייך לחברה המשותפת החדשה. "בתנאים הכלכליים הגלובליים הנוכחיים, לקוחות דורשים גישות חדשות לתשתיות IT שגם תומכות בשינוי הדיגיטלי שלהם. באמצעות השותפות הזו, לנובו ונטאפ יציעו פורטפוליו נרחב של מוצרים, פתרונות ושירותים", אמר ג'ורג' קוריאן, מנכ"ל נטאפ. "לנובו ונטאפ ממוקמות בעמדה ייחודית לספק בכל רחבי העולם את הדור הבא של פתרונות ניהול מידע עתירי דרישה", הוסיף קירק סקאוגן, נשיא קבוצת הדאטה-סנטר של לנובו. "אנחנו מביאים את פתרונות ניהול המידע והאחסון החדשים הללו באופן מיידי אל חברות ביותר מ-160 מדינות".

לנובו ונטאפ יספקו שרתים עם פתרון אחסון מובנה לנובו ונטאפ יספקו שרתים עם פתרון אחסון מובנה

 

הפתרונות הראשונים שנולדו משותפות זו - הסדרות ThinkSystem DE ו-ThinkSystem DM של לנובו - זמינות לרכישה באופן גלובלי באופן מיידי. בסך הכל הוכרזו כ-10 מוצרים חדשים שיהוו את הבסיס למגוון פתרונות שממוקדים בשוק ה-SME, חברות בינוניות ומעלה. בלנובו הסבירו שאין כוונה להתחרות במוצרי האנטרפרייז של נטאפ. אם כי גורמים בחברה הסבירו שמדובר בשותפות לטווח ארוך. לנובו תחזיק ב-51% ממנה ונטאפ 49%.

 

המוצרים של החברה גם ישווקו בישראל. בשיחה עם "כלכליסט" הסביר דני ארז, מנכ"ל Lenovo Global Technology שהמטרה היא לכוון לשוק ה-SME. "שוק אחסון בישראל שווה כיום כ-70 מיליון דולר ברבעון", אמר ארז, "מגזר ה-SME מייצג חצי ממנו, כ-35 מיליון דולר וזה קהל היעד שלנו". ארז הוסיף שלנובו הגדילה על פי נתוני IDC את נתח השוק שלה בישראל בכ-5% ברבעון האחרון.

 

החברה מכוונת למגזר הממשלתי-צבאי שבו שולטות כיום יריבותיה האמריקאיות, DellEMC ו-HP. אחת הבעיות של לנובו בעולם המחשוב הממשלתי, גם בעולם, היא ההסתייגות בדרך כלל משימוש במוצרים של חברה סינית בתשתיות מחשוב מסווגות או רגישות. נטאפ, שהיא חברה אמריקאית, תשמש כסוג של תעודת ביטוח מהבחינה הזו ותקל על עקיפת המגבלה הזו עבור לנובו.

 

הפתרונות של החברה החדשה יהיו ממוקדים בתחום האחסון ההיברידי, זאת אומרת שילוב של אחסון מקומי ובענן ציבורי או פרטי. "אנחנו משתפים פעולה עם כל ספקיות הענן המרכזיות כגון AWS של אמזון או Azure של מיקרוסופט", הסביר ארז. נושא המחירים עדיין נותר לא ברור אך ככל הנראה שאלה יהיו תחרותיים. בלנובו מבטיחים שימשיכו להציע מוצרי אחסון של שתי הספקיות האחרות - ואלה כנראה יוצנעו כעת לטובת מוצרי השותפות החדשה.

 

היוזמה החדשה של נטאפ ולנובו מגיעה באקלים מעניין. DellEMC ו-HP מציעות זה מכבר מערך מוצרים שלם שעונה על כל צרכי הלקוחות שלהן בתצורת One-Stop-Shop. עד היום לנובו נאלצה לספק רק חלק מהחבילה והסתמכה על שותפים חיצוניים כדי להשוות את המוצרים של מתחרותיה. כעת היא תוכל להתחרות מולן כשווה. עבור נטאפ גם מדובר ביתרון מכיוון שהחברה זקוקה לכרטיס כניסה לעולם החברות הקטנות יותר שנוטות לעבור לשימוש באחסון ענן.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x