שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות התקשורת

הסכם שכר בסלקום: תוספת שכר, בונוס וחופשת לידה ארוכה

תוספת השכר הממוצעת תעמוד על 9% ובנוסף אליה תוענק קרן מלגות ללימודים גבוהים עבור עובדי החברה. ההסכם ממשיך את ההטבות שהושגו בהסכם הקודם, שכלל: מנגנון השתתפות העובדים ברווחי החברה, סבסוד קייטנות וגני ילדים, בונוס שנתי, תוספת ביגוד ונושאים נוספים

יואב סטולר 12:0125.07.18
הסכם קיבוצי חדש נחתם הבוקר בחברת סלקום, במסגרתו יוענקו לעובדים הטבות נוספות בהן תוספת שכר, הארכה מיוחדת של חופשת הלידה במימון המעסיק, ביטוח שיניים לכלל העובדים ועוד.

 

 

 

 

מנכ"ל סלקום ניר שטרן ויו"ר ועד העובדים מיה יניב חתמו היום על ההסכם במעמד יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן , שיחול על עובדי סלקום ודינמיקה סלולר. תוספת השכר הממוצעת תעמוד על 9% לאורך תקופת ההסכם ובנוסף אליה תוענק קרן מלגות ללימודים גבוהים עבור עובדי החברה. זאת בעוד שההסכם ממשיך את ההטבות שהושגו בהסכם הקודם, שכלל: מנגנון השתתפות העובדים ברווחי החברה, סבסוד קייטנות וגני ילדים, בונוס שנתי, תוספת ביגוד ונושאים נוספים.

 

ניר שטרן מנכ"ל סלקום ניר שטרן מנכ"ל סלקום צילום: יוסי צבקר

 

ההסכם שנחתם הגיע אחרי משא ומתן בין הצדדים במטרה להמשיך ולעגן את תנאי העסקה בחברה. תוקפו של ההסכם החדש הוא לשלוש שנים כך שתוספת השכר הממוצעת תהיה 3% בכל אחת משנותיו, וזו תוענק לכל עובד שהשלים ותק של שנה וחצי בחברה. חלק משמעותי מהתוספת לשכר יהיה קבוע והיתרה תחולק באופן דיפרנציאלי על פי הצטיינות בעבודה. שיעור ההפרשות לפנסיה יוגדל במהלך תקופת ההסכם באחוז נוסף למקסימום ויכלול המשך הפרשות גם על רכיב התמריצים - שינויים שלהם השפעה משמעותית על הכספים שנצברים לזכות העובדים לעת פרישה.

 

לראשונה, ההסכם הקיבוצי בסלקום כולל סעיף שמאפשר לעובדות ולעובדים הארכה מיוחדת של חופשת הלידה בשבוע נוסף מעבר לקבוע בחוק, במימון החברה. בנוסף לביטוח הבריאות בסבסוד המעסיק, ההסכם החדש מעגן את השתתפות החברה גם בביטוח שיניים לעובדים. בנוסף לכך, החברה תקים קרן מלגות ללימודים גבוהים שתעניק, על פי תנאי הזכאות, סיוע בשכר לימוד לעובדי החברה. החל מהשנה, עובדי סלקום יהיו זכאים לגילום מס מלא עבור מתנות החג, כלומר החברה תישא במלוא תשלום המס עבור המתנות שמקבלים העובדים בפסח ובראש השנה. זאת ועוד, החל מהשנה עובדי החברה ייהנו מיום חופש נוסף על חשבון המעסיק בערב ראש השנה.

 

על פי ההסכם, סלקום תמשיך להקצות כ-2,500 שקל לעובד לטובת רווחה וסכום משמעותי נוסף גם למסגרת התקציבית שמיועדת לקידום הרווחה המשותפת של כלל עובדי החברה.

 

מנכ"ל סלקום, ניר שטרן, אמר במעמד החתימה: "אני שמח כי גם בחידוש ההסכם הקיבוצי פעלנו בשיתוף פעולה מלא לטובת העובדים, הלקוחות והחברה אשר תמיד עומדים לנגד עיניינו. אני בטוח כי יחסי העבודה הטובים יסייעו לנו לעמוד באתגרים הרבים שנכונו בתקופה זו של תחרות מוגברת בשוק התקשורת".

 

יו"ר הסתדרות, אבי ניסנקורן, בירך על ההסכם ואמר: "עבודה מאורגנת מצמצמת פערים וההסכם שנחתם מביא לידי ביטוי את חשיבות ההון האנושי בסלקום. זהו ההסכם השני בחברה והסכם זה ממשיך את המגמה בענף הסלולר, תוך חיזוק מעמד העובדים ודאגה לביטחונם התעסוקתי. אני רוצה להודות לכל הגורמים שהיו שותפים למלאכת המו"מ, בהם יו"ר הוועד מיה יניב, מנכ"ל סלקום ניר שטרן ויו"ר איגוד עובדי הסלולר יקי חלוצי, שנרתמו והביאו בשורה אמיתית לעובדים, בלי להתפשר על יציבותה וחוסנה של החברה".

 

 

יו"ר ועד עובדי סלקום, מיה יניב, אמרה: "אני שמחה ונרגשת להציג את ההסכם הקיבוצי השני שלנו, המשכו הישיר של ההסכם ההיסטורי ופורץ הדרך שנחתם ב-2015 והפעם כקבוצה אחת גדולה הכוללת את עובדי החברות סלקום נטוויז'ן ורשת החנויות דינמיקה.

 

במהלך המו"מ הנוכחי לא הפסקנו לחלום וגם להגשים, בין ההישגים ניתן למנות את קליטת עובדי הניקיון וזאת לאחר 20 שנים במיקור חוץ, הארכת חופשת הלידה בשבוע ימים, לראשונה פנסיה מקסימלית בקבוצת סלקום, קרן מלגות לעובדים, ביטוח שיניים לכולם ועוד חבילת תוספות שכר והטבות חלומיות לעובדי החברה המסורים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x