$
חדשות התקשורת

משרד התקשורת יציל את מיזם הסיבים? ממליץ להקל בחובת הפריסה של אנלימיטד

ועדה מייעצת של משרד התקשורת המליצה לבצע תיקון ברישיון החברה, שיאפשר לה להקטין את פריסת הרשת שלה. בכך הוא סולל את דרכה של סלקום להצלתה, המועמדת היחידה להשקעה במיזם שנכנס למשבר

אביב גוטר 14:4214.05.18
התקדמות משמעותית בהצלת מיזם הסיבים האופטיים אנלימיטד – משרד התקשורת כינס אתמול (א') ועדה מייעצת לבחינת נושא האוניברסליות שממליצה לבצע תיקון ברישיון החברה שיאפשר לחברה להקטין את שיעור פריסת הרשת שלה.

 

תיקון הרישיון להפחתת שיעור פריסת הרשת קריטי עבור מיזם הסיבים שעננה כבדה מרחפת מעליו, לאחר שהודה באופן רשמי בספטמבר האחרון כי המודל הכלכלי של המיזם נכשל, והאפשרות היחידה להצילו היא הקטנת שיעור הפריסה. המודל הכלכלי השגוי הוביל לכך שלמיזם נגמר הכסף להשקיע בפיתוח התשתיות עוד לפני שהגיעה לנתח שוק משמעותי. כתוצאה מכך, המיזם חיפש דרכים לצאת מהמשבר שאחת האפשרויות שעמדו בפניה היה הכנסת משקיע משמעותי שיזרים כספים לחברה.

 

המיזם נוסד במטרה להקים תשתית תקשורת נייחת שלישית, של אינטרנט וטלפוניה, שתתחרה בבזק וב-HOT.

 

דורון כהן, יו"ר מיזם הסיבים דורון כהן, יו"ר מיזם הסיבים צילום: מיקי אלון

 

הוועדה המייעצת בראשות המנכ"ל החדש נתי כהן התכנסה אתמול (א') והתדיינה בבקשה שהוגשה על ידי מיזם הסיבים בספטמבר האחרון להפחית את שיעור הפריסה שלה לעד 40% בלבד. הבקשה הרשמית הוגשה בספטמבר, על ידי הנהלת המיזם וציינה בבקשה כי המועמדת היחידה להשקעה במיזם, סלקום, בחנה את כדאיות ההשקעה שלה ומצאה כי אין היתכנות כלכלית לפריסה ברחבי המדינה.

 

אם הגורמים המקצועיים במשרד התקשורת לא ייענו לבקשה, המיזם יירד לטמיון. בעת השקת המיזם, מדיניות המשרד הייתה עידוד התחרות באמצעות הקמת תשתית שלישית שתתחרה בבזק וב-HOT. גורמים במשרד התקשורת מציינים כי בקרוב תתקבל החלטה בנושא.

 

מיזם הסיבים האופטיים מוחזק על ידי חברת החשמל (40%) ועל ידי קונסורציום שבעלת השליטה בו היא ויה אירופה המחזיקה ב-30% מסך המיזם ועוד 3 חברות:

רפק תקשורת, בינת ובאטמ המחזיקות כל אחת 7.5% מהמיזם. את 7.5% הנותרים רכש המיזם מטמרס לאחר שזו בחרה לנטוש אותו בשל היתכנות כלכלית נמוכה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x