מחירים ומסלולים

גולן טלקום השיקה חבילה חדשה עם גלישה ללא הגבלה ב-29 שקל לחודש

המבצע בתוקף עד ה-6 במאי; בשבוע שעבר נכנסה לשוק הסלור מתחרה חדשה, We4G מבית אקספון והציגה שתי חבילות: 29 שקל לחודש ל-40 גיגה-בייט לכל החיים ו-19 שקל לחודש ל-10 גיגה-בייט למשך שנתיים

עומר כביר 17:3925.04.18

מחריפה התחרות בשוק הסלולר: גולן טלקום הגיבה היום (ד') לכניסה של המתחרה החדשה, We4G מבית אקספון, והציגה חבילה חדשה עם גלישה ללא הגבלה בעלות של 29 שקל לחודש. המבצע בתוקף עד ה-6 במאי. 

 

 

 

אף שכניסתה של הספקית החדשה לשוק לפני כשבועיים, זכתה לתגובות מצד המתחרות שהמעיטו בחשיבות המהלך, שתי החבילות שהציגה - 29 שקל לחודש ל-40 גיגה-בייט לכל החיים ו-19 שקל לחודש ל-10 גיגה-בייט למשך שנתיים – היה בהן די כדי לטלטל את השוק, שהמחירים בו נמוכים גם כך.

 

 

גיל שרון מנכ"ל גולן טלקום גיל שרון מנכ"ל גולן טלקום צילום: נמרוד גליקמן

 

בשבוע שעבר היתה זו 012 מבית פרטנר שמיהרה להציג חבילה עם 100 גיגה-בייט ב-29 שקל לחודש למשך שנתיים (בתוספת הטבה של חצי שנה חינם באפל מיוזיק).

עתה מצטרפת למירוץ לתחתית גם גולן טלקום, שמשיקה חבילה בתמחור דומה אך לדבריה ללא הגבלה על נפח הגלישה.

 

"חרטנו על דגלנו להיות חברת הלואו-קוסט המשתלמת ביותר בישראל, ובהתאם לכך אנו שוברים את שוק הסלולר מחדש בחבילה שטרם נראתה כמותה בעולם כולו: הכל כלול ללא תנאים והגבלות, במחיר הנעול לשנתיים", טען מנכ"ל החברה, גיל שרון, בהודעה לעיתונות. "גולן טלקום קמה כחברת הלואו-קוסט הסלולרי של ישראל והיא תישאר כזאת".

 

עם זאת, החבילה החדשה של גולן מגיעה עם כמה אותיות קטנות שכדאי לשים לב אליהם: אם תבקשו להצטרף מחברה אחרת תידרשו לשלם 19 שקל בעבור סים ועוד 30 שקל דמי חיבור. בנוסף, אחרי שנתיים יזנק מחיר החבילה ל-95 שקלים בחודש.

 

נשוק הסלולר בפני צניחה נוספת במחיר

 

המהלכים האחרונים מעידים על כך ששוק הסלולר, שגם כך המחירים בו נחשבים לנמוכים, נמצא בפני צניחה נוספת במחיר. ירידה כזו צפויה להגביר את הלחץ במיוחד על השחקניות הוותיקות יותר, שגם כך מתקשות יותר ויותר להפיק רווחים מפעילות הסלולר בלבד (ולכן נאלצו בשנים האחרונו להיכנס לתחומי פעילות חדשים, כמו טלוויזיה רב ערוצית).

 

השאלה הגדולה יותר היא האם מדובר בסטנדרט מחירים חדש, או רק בירידה לזמן קצר לאור הכניסה של השחקנית החדשה שתימחק בעוד כמה שבועות או חודשים. התוקף קצר המועד של המבצע של גולן טלקום מצביע על האפשרות השנייה. ואולם, עם ההיענות בשוק תהיה גבוהה דיה ייתכן שתחליט החברה להאריך את המבצע או שחברות אחרות יגררו וייאלצו להציג מבצעים דומים.

 

מלחמת מחירים זו צפויה לשוב ולהעלות את הספקות לגבי הוואלדיות של היכולת של השוק והחברות לשמר מחירים כה נמוכים לאורך זמן מבלי לצבור הפסדים תפעוליים גדולים מדי. מצד שני, ספקות כאלו מלווים את השוק פחות או יותר מאז הכניסה של גולן טלקום עם חבילת הכול כלול ב-99 שקל לפני שש שנים. ומאז המחירים רק בירידה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x