$
חדשות התקשורת

אקספון, שקיבלה את הקידומת 051, תחל בקרוב בפיילוט

החברה בבעלותו של חזי בצלאל עדיין לא פרסמה מחירים והאסטרטגיה שלה עדיין חסויה, אולם הערכה היא שאקספון תנסה לגייס מנויים מחברות מתחרות על ידי תמחור נמוך

אביב גוטר 12:4202.11.17

בשבועות הקרובים תראו במכשיר הסלולר מספר עם קידומת 051, זאת לאחר שחברת התקשורת אקספון סיימה את הקמת ליבת הרשת שלה ונמצאת בשלבים מתקדמים בחיבור הרשת הסלולרית של סלקום, כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

על פי ההערכות בשבועות הקרובים תתחיל אקספון בפיילוט משתמשים רחב יותר על מנת לוודא שהרשת שלה אכן עובדת כראוי והיא תוכל לצאת בהשקה מסחרית עד סוף השנה, כפי שהתחייבה בפני משרד התקשורת באפריל האחרון אז קיבלה את הרישיון להיות מפעילת הסלולר השישית.

 

עם זאת, החברה טרם פרסמה או הצהירה על מחירים והאסטרטגיה שלה עדיין חסויה. בשוק התקשורת מעריכים כי אקספון תנסה לגייס מנויים מחברות מתחרות על ידי תמחור נמוך כפי שעשתה גולן טלקום עת שנכנסה לשוק הסלולר.

 חזי בצלאל, בעלי אקספון חזי בצלאל, בעלי אקספון

 

 

התחייבותה של אקספון נוצרה במסגרת התכתבויות עם משרד התקשורת לה דיווחו כי במסגרת ההכנות רכשו מתג סלולר מחברת אריקסון שיאפשר להתנהל על רשת הרדיו כעצמאית. ביולי 2016 חתמה אקספון על הסכם שיתוף רשתות עם סלקום וגולן טלקום, במסגרתו ינהלו ויתחזקו את רשת הסלולר, כפי שעושות היום פרטנר ו-HOT.

 

כחלק ממתן הרישיון חייב משרד התקשורת את אקספון להתקין את מתג הסלולר שמאפשר לכל אחת מחברות הסלולר להתנהל על רשת הרדיו כאילו היא עצמאית. ההתקנה כאמור הסתיימה וכעת אקספון מתאימה את הרשת שלה לרשת המשותפת שלה

 

אקספון, בבעלות חזי בצלאל ובניהולו של יעקב נדבורני, החלה את דרכה כספקית שירותי טלפוניה בינלאומית ושירותי אינטרנט. ב-2011 זכתה אקספון בזיכיון להפעלת רשת סלולר במכרז של משרד התקשורת להקמת רשת סלולרית, זאת כחלק מרפורמת הסלולר, אולם לאחר שלא הצליחה להעמיד את הערבויות הבנקאיות נשלל ממנה הזיכיון. ב-2015 התמודדה החברה במכרזי הדור הרביעי בסלולר בהם זכתה, והחלה לנהל משאים ומתנים עם חברות הסלולר לטובת יצירת הסכם לשיתוף רשתות, שנחתם כאמור עם סלקום וגולן טלקום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x