מחירים ומסלולים

משרד התקשורת ממליץ לדחות בחצי שנה את ההחלטה לחייב את HOT לפרוש תשתיות בכל הארץ

הוועדה המייעצת שמינה משרד התקשורת טוענת שהמידע שאספה בשנה האחרונה מהיישובים שאינם מחוברים לתשתיות HOT אינו מספק, כאשר חלק מהיישובים כלל לא הגיבו, ולכן ביקשה להרחיב את הבדיקה בחצי שנה נוספת

אביב גוטר 18:4003.10.17
הוועדה המייעצת שמינה משרד התקשורת ממליצה לדחות בחצי שנה נוספת את יישום ההחלטה לחייב את HOT להשלים את הפרישה האוניברסלית, כך הודיע היום (ג') משרד התקשורת. ביישובים בהם טרם נפרשו תשתיות, HOT תמשיך לספק שירותי טלוויזיה על גבי האינטרנט המתבצעת על תשתיות של בזק.

 

הוועדה מנמקת את החלטתה בכך שהמידע שאספה בשנה האחרונה מהיישובים שאינם מחוברים בעניין הביקוש לתשתיות HOT אינו מספק, כאשר חלק מהיישובים כלל לא הגיבו, ולכן ביקשה להרחיב את הבדיקה בחצי שנה נוספת.

 

טל גרנות גולדשטיין מנכ"לית HOT טל גרנות גולדשטיין מנכ"לית HOT צילום: רפי דלויה

 

 

במהלך השנה האחרונה ביצע משרד התקשורת הליך פיקוח במסגרתו פנה אל 61 יישובים בהם HOT נדרשת להשלים את פרישת התשתיות בה. מדובר בהחלטה שהחליט לאמץ שר התקשורת לשעבר גלעד ארדן מתוך מטרה לייצר תחרות בשוק תשתיות התקשורת הנייחות. ארדן העניק ל-HOT שנתיים לפרוש את התשתיות ביישובים אלה בשלב הראשון וליתר היישובים הלא מרושתים (כ-170 יישובים) בשלב השני.

 

אולם באוקטובר 2016, אז היה אמון על הנושא השר צחי הנגבי, לאמץ החלטה נוספת של הוועדה המייעצת ולדחות את יישום ההחלטה לתקופה של שנה, אז נקבע גם כי HOT תעניק פתרון חלופי ללקוחות המעוניינים בשירותיה באמצעות שידורים על גבי האינטרנט. הוועדה נימקה אז את המלצתה בהתפתחות טכנולוגית בשוק הטלקום במסגרתה נרשם גידול בביצוע שימוש על ידי בעלי רישיונות בשירות גישה לתשתית פסיבית במסגרת השוק הסיטונאי, זאת בנוסף להתפתחות בשוק השידורין (טלוויזיה רב-ערוצית) המוצעות על ידי בעלי רישיונות.

 

החלטה זו נבחנה גם על ידי מבקר המדינה בדו"ח המיוחד שפרסם על התנהלות משרד התקשורת ביולי האחרון. המבקר התייחס למסמך מדיניות חדש שהוביל מנכ"ל המשרד שלמה פילבר בו נטען כי יש לדחות את פרישת התשתיות של HOT במטרה להגיע עמה להסכם שיחייב אותה לפרוש תשתיות בטכנולוגיה מתקדמת יותר.

 

ההחלטה של HOT לא להשלים את פרישת התשתיות נובעת משיקולים כלכליים, שכן ביישובים אלה הביקוש לשירותי התשתית של HOT לא צפוי להחזיר בהקדם את ההשקעה הכלכלית בהם. לפיכך קידם פילבר מהלך שבו HOT תתחייב לפרוש תשתיות מתקדמות בתמורה לדחיית החובה לפרישה אוניברסלית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x