$
חדשות התקשורת

חברת הסלולר אקספון מתחייבת: עד סוף 2017 תצא להשקה מסחרית

התחרות בין חברות הסלולר עולה מדרגה. חברת התקשורת שקיבלה רישיון להיות מפעיל סלולר שישי באפריל האחרון דיווחה כי רכשה מתג סלולר מחברת אריקסון שיאפשר לה להתנהל על רשת הרדיו כאילו היא עצמאית

אביב גוטר 19:2625.07.17

אקספון התקדמה צעד משמעותי לקראת השקה מסחרית. חברת התקשורת שקיבלה רישיון להיות מפעיל סלולר שישי באפריל האחרון התחייבה בפני משרד התקשורת כי עד סוף 2017 תצא להשקה מסחרית.

 

 

 

 

חזי בצלאל חזי בצלאל צילום: אוראל כהן

 

 

התחייבותה של אקספון נוצרה במסגרת התכתבויות עם משרד התקשורת לה דיווחו כי במסגרת ההכנות רכשו מתג סלולר מחברת אריקסון שיאפשר להתנהל על רשת הרדיו כעצמאית. ביולי 2016 חתמה אקספון על הסכם שיתוף רשתות עם סלקום וגולן טלקום, במסגרתו ינהלו ויתחזקו את רשת הסלולר, כפי שעושות היום פרטנר ו-HOT.

 

כחלק ממתן הרישיון חייב משרד התקשורת את אקספון להתקין את מתג הסלולר שמאפשר לכל אחת מחברות הסלולר להתנהל על רשת הרדיו כאילו היא עצמאית. משך זמן ההתקנה צפוי לקחת מספר שבועות אולם הוא דורש פעולה נוספת המתאימה את הרשת של אקספון לרשת המשותפת, כאשר באקספון מעריכים כי יצליחו להשלים את המהלך בתוך כארבעה חודשים.

 

אקספון, בבעלות חזי בצלאל ובניהולו של יעקב נדבורני, החלה את דרכה כספקית שירותי טלפוניה בינלאומית ושירותי אינטרנט. ב-2011 זכתה אקספון בזיכיון להפעלת רשת סלולר במכרז של משרד התקשורת להקמת רשת סלולרית, זאת כחלק מרפורמת הסלולר, אולם לאחר שלא הצליחה להעמיד את הערבויות הבנקאיות נשלל ממנה הזיכיון. ב-2015 התמודדה החברה במכרזי הדור הרביעי בסלולר בהם זכתה, והחלה לנהל משאים ומתנים עם חברות הסלולר לטובת יצירת הסכם לשיתוף רשתות, שנחתם כאמור עם סלקום וגולן טלקום.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x