$
חדשות התקשורת

קרא אשרר השלב השני ברפורמת השוק הסיטונאי בטלפוניה, אך "יבחן את חשיבותה"

במקביל מבקש שר התקשורת החדש לתת דגש ועדיפות לטיפול במחירי שידורי הספורט בטלוויזיה הרב ערוצית ולשם כך נקבע דיון ליום ראשון

אביב גוטר 16:1101.06.17

שר התקשורת הנכנס איוב קרא הודיע היום (ה') כי הוא מאשרר את החלטת מ"מ שר התקשורת הקודם צחי הנגבי ליישום השלב השני ברפורמת השוק הסיטונאי בתחום הטלפוניה, אולם ציין כי בכוונתו לבחון את חשיבות המהלך. בהודעה שיצאה מטעם קרא הדבר הוסבר "לאור תמורות הנוגעות לחלופות שירותי הטלפוניה ולשינויים בהיקפי הביקוש ומידת החשיבות של שירות זה לתחרות, ומאחר שחשיבות שירות זה לתחרות השתנתה דרמטית מאז תחילת הדיונים בעניין".

 

 

 

ההחלטה שאושרה לפני שבועיים קובעת כי בזק תמכור למתחרותיה שירות טלפוניה במחירים קבועים ומפוקחים, במטרה לעודד תחרות בשוק הטלפוניה. מדובר בשלב השני של יישום הרפורמה הסיטונאית על בזק, כשהשלב הראשון - בשוק האינטרנט - עובד כבר מעל שנתיים.

השר איוב קרא השר איוב קרא צילום: אוהד צויגנברג

 

במקביל ביקש קרא לתת דגש ועדיפות לטיפול במחירי שידורי הספורט בטלוויזיה הרב ערוצית ולשם כך נקבע דיון ליום ראשון בנושא.

 

 

 

עניין שידורי הספורט עוררו רעש בעקבות העלאת המחירים שנוצרה עקב הצטרפותה של פרטנר למאבק על רכישת תוכן בלעדי ואף נעשה ניסיון לקדם מהלך דרך חוק ההסדרים לאסדרה שתבטל את הבלעדיות כך שכל פלטפורמה תוכל לרכוש במחיר שיחושב על ידי נוסחה שיפתח משרד התקשורת. עם זאת, מי שהפיל בסופו של דבר את הצעת החוק היו חברי הכנסת מהליכוד דוד ביטן ודודי אמסלם, כך שלקרא צפויה עבודה פוליטית מולם על מנת להעביר את החוקים בוועדת הכלכלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x