שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות התקשורת

גולן טלקום עתרה לבג"ץ נגד נתניהו: נגוע בניגוד עניינים

משרד התקשורת קנס את החברה ב-31 מיליון שקל, בעקבות הפרת הוראות רישיונה. החברה טענה כי רה"מ ושר התקשורת אינו יכול לקבל החלטה בעניינה, בשל קשריו האישיים עם בעל השליטה בפלאפון שאול אלוביץ', אחת המתחרות של גולן

אלירן מלכי 10:2805.02.17

גולן טלקום בבעלות מיכאל גולן עתרה בשבוע שעבר לבג"ץ נגד שר התקשורת וראש הממשלה בנימין נתניהו בטענה כי הוא אינו יכול לקבל החלטה בנוגע לגולן טלקום בעקבות ניגוד העניינים בו הוא נמצא. זאת עקב קשריו האישיים עם בעל השליטה בבזק, איש העסקים שאול אלוביץ', השולט בין היתר גם בחברת פלאפון, אחת המתחרות של גולן. העתירה של גולן נשענת על החלטה של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, שקבע כי נתניהו אינו יכול לעסוק בעניינים הנוגעים לאלוביץ' בתור שר התקשורת. בעקבות החלטתו של מנדלבליט, נתניהו מינה את השר צחי הנגבי לטיפול בענייני בזק.

 

 

 

באוגוסט האחרון משרד התקשורת, באיחור ניכר, הודיע כי הוא קונס את גולן טלקום ומחלט מכספי הפיקדון שלה הנמצאים במשרד התקשורת, בהיקף 31 מיליון שקל, בעקבות הפרת פירוק רשת הסלולר שלה והפרת הוראות הרישיון שהחל בקיץ 2014. לאחר החלטת המשרד, בגולן אמרו כי מעולם לא היה קנס בסדר גודל כזה לחברת סלולר והם מתכוונים להשתמש בכל הכלים המשפטיים העומדים לרשותם. בתחילת השנה הודיעו בגולן על מכירת החברה לאלקטרה צריכה תמורת 350 מיליון שקל.

 

בנימין נתניהו ומיכאל גולן בנימין נתניהו ומיכאל גולן צילום: בלומברג, יובל חן

 

גורם במשרד התקשורת העריך שגולן מנסה למשוך זמן באמצעות העתירה ולגרור את הקנס ככל הניתן כדי להעביר אותו לבעלים החדשים של גולן, אלקטרה צריכה וגיל שרון, שממתינים לאישור הרגולטורים (משרד התקשורת והממונה על ההגבלים העסקיים) שיאשרו את עסקת המכירה.

 

מגולן טלקום ומשרד התקשורת טרם נמסרה תגובה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x