$
חדשות התקשורת

סלקום ופרטנר יוכלו לפרוס רשת סיבים בתשתית של בזק עפ"י המודל שלהן

משרד התקשורת הודיע כי בחן את אופן הפריסה של בזק ושל שתי היברות והחליט שהפריסה תהיה על פי המודל והשיטה שהציעו סלקום ופרטנר

אלירן מלכי 17:2010.01.17

משרד התקשורת הודיע שיעניק הקלות לחברות סלקום ופרטנר בהתאם לרפורמת השוק הסיטונאי ובעקבות חוק ההסדרים שלא מאפשר לבזק לבצע עיכובים ברפורמה.

 

 

 

במסגרת הרפורמה, יכולות חברות תקשורת לפרוס רשת סיבים אופטיים עצמאית בתוך התשתית הפסיבית התת קרקעית של בזק. חברות התקשורת ביקשו לפרוס בצורה מסוימת שאיננה השיטה שבזק פורסת בה, מה שאילץ אותן להגיש לבזק מספר רב יותר של בקשות לפריסת תשתית ואשר עיכב את הפריסה שלהן.

איציק בנבנישתי, מנכ"ל פרטנר איציק בנבנישתי, מנכ"ל פרטנר צילום: צביקה טישלר

 

 

בשיטה של בזק, מתבצע חיתוך של כבל התקשורת בפתחי התקשורת (גובים) וחיבורו מחדש. כך, לטענת בזק, הפריסה מהירה יותר ואפקטיבית. במכתב ששלח משרד התקשורת לסלקום, פרטנר ובזק נכתב: "לאחר שבחן המשרד את העמדות של בזק ושל ספקי השירות וערך בדיקה עם גורמים נוספים בתחום התשתיות,

עמדת המשרד היא כי חיתוך הכבל גורם לניחות מיותר היכול לפגוע באיכות השירות. בנוסף, מוסיף חיתוך הכבל נקודות כשל ויכול להקשות על תחזוקה ותיקון תקלות ועל איתור תקלה בעת התרחשותה. יתרה מכך, אופן העבודה המוצע על ידי בזק לעניין החיתוך והתכנון של מקטעים פרטניים יכול שייקר את עלויות מתן השירות, ולהאריך את משך זמן חיבור הבניין/ שכונה/ תוואי/ מקטע, ועשוי ליצור עיוות תכנוני הן בכל הנוגע להגשת תוכניות לרשויות התכנון והן בכל הנוגע לתכנון הרשת על ידי ספקי השירות".

 

ממשרד התקשורת נמסר: "נתגלעה מחלוקת בין בזק לספקי השירות (סלקום ופרטנר) לעניין אופן ביצוע עבודות הפריסה. משרד התקשורת בחן את העמדות השונות, קיים סיורים לרבות פגישות עם גורמים רלוונטיים המעורים בפריסת תשתיות. משרד התקשורת הכריע ואופן הפריסה יהיה על פי המודל והשיטה שהציעו סלקום ופרטנר. הדבר יאפשר שימוש בתשתית הפסיבית של חברת בזק לטובת השוק הסיטונאי בין היתר שימוש רציף בגובים. המשרד יעקוב מקרוב ויפקח על יישום תיק השירות בהתאם להכרעתו ובכוונתו לקיים נקודת בדיקה בעוד כחצי שנה כדי לבחון עניין שיטת הפריסה. מבזק נמסר כי "נפעל לפי הנחיות משרד התקשורת".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x