חדשות התקשורת

הרשות להגבלים עסקיים אישרה את עסקת סלקום-אקספון

חמישה חודשים לאחר חתימת הסכם שיתוף הרשתות בין החברות, אקספון מתקדמת צעד נוסף בדרכה להפוך לחברת הסלולר השישית בישראל; אם משרד התקשורת יאשר את ההסכם החודש החברה תוכל להתחיל לפעול ברבעון השני של 2017

אלירן מלכי 10:0830.10.16

סלקום הודיעה הבוקר (א') לבורסה בת"א כי הרשות להגבלים עסקיים אישרה את הסכם שיתוף הרשתות בינה לבין חברת אקספון של חזי בצלאל. אך עם זאת, החברות עדיין ממתינות לאישור ההסכם מצד משרד התקשורת שאמור להיות מפורסם בשבועות הקרובים. 

מה דעתך על מניית סלקום:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

כזכור ביולי האחרון סלקום ואקספון הכריזו כי הם חתמו ביניהן הסכם שיתוף רשתות למשך 10 שנים ובכך סללה אקספון את דרכה להיות חברות הסלולר השישית בישראל לאחר שזכתה במכרז התדרים של משרד התקשורת ב-2015 להפעלת דור 4. ההסכם בין החברות הוא הסכם מדורג, בו אקספון תשלם לסלקום סכום שיגדל ככל שהחדירה שלה לשוק תעמיק.

 

לאחר שאקספון תקבל את האישור הסופי גם ממשרד התקשורת, היא תוכל להתחיל להקים את המערכות שלה (בעיקר מערכת הבילינג שהיא המערכת האופרטיבית המסובכת ביותר) ולהתכונן לקלוט לקוחות. אם משרד התקשורת יאשר את ההסכם במהלך נובמבר אקספון תוכל להתחיל לפעול כבר במהלך הרבעון השני של 2017.

 

מימין: בעלי אקספון חזי בצלאל ומנכ"ל סלקום ניר שטרן מימין: בעלי אקספון חזי בצלאל ומנכ"ל סלקום ניר שטרן צילום: אוראל כהן, יונתן בלום

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x