$
IT בעולם

עכשיו זה רשמי: הושלם המיזוג של Dell ו-EMC

החברה החדשה תיקרא Dell Technologies שווייה מוערך בשלב זה בכ-74 מיליארד דולר. מה שהופך אותה הלכה למעשה לחברת הטכנולוגיה הפרטית הגדולה בעולם

רפאל קאהאן 16:3307.09.16
Dell Technologies הודיעה היום (ד') באופן רשמי על השלמת הרכישה של EMC. בהודעה של החברה היא ציינה ששווייה של החברה החדשה יעמוד כיום על כ-74 מיליארד דולר. פורטפוליו הטכנולוגיות שתציע יתבסס על תחומי הצמיחה הבאים: ענן היברידי, מרכז נתונים מוגדר תוכנה, תשתית אחודה, פלטפורמה כשירות (PaaS), אנליזת נתונים והגנת סייבר. זאת בנוסף לתחומי הליבה של שתי החברות בתחום המחשוב הארגוני והצרכני ואחסון נתונים. 

Dell Technologies מתגאה שכ-98 אחוזים מחברות ה- Fortune 500 הן לקוחותיה. שתי החטיבות הגדולות שלה הן Dell client solutions business ו- Dell EMC infrastructure solutions business, שתיהן נתמכות על ידי Dell EMC services. בנוסף, Dell Technologies כוללת את החברות: Boomi, Pivotal, RSA, Secure Works, Virtustream ו-VMware. בנוסף הודיע מייקל דל שהוא יחליף את ג'ו טוצ'י כיו"ר הדירקטוריון של VMware.

מייקל דל יכול להיות מרוצה, ההימור שלו הצליח לעת עתה מייקל דל יכול להיות מרוצה, ההימור שלו הצליח לעת עתה צילום: יאיר שגיא

 

בחברה מאמינים שגודלה של Dell Technologies יאפשר לה להשקיע יותר בחדשנות ובמו"פ, עד היום היא השקיעה כ-4 מיליארד דולר בשנה בתחומים האלה. החברה תדווח לציבור על תוצאותיה הכספיות, אולם היותה בבעלות פרטית, יאפשר לה לבצע השקעות והחלטות עסקיות מבלי להתחשב בדרישות המשקיעים, מה שהיווה את אחת הסיבות העיקריות להפיכתה של Dell לחברה פרטית מלכתחילה.

 

מייקל דל, יו"ר ומנכ"ל Dell Technologies הסביר כי: "אנחנו בשחר המהפכה התעשייתית הבאה. העולם שלנו נעשה יותר אינטליגנטי ומקושר יותר ברמת הדקה, ובסופו של דבר יהיה מקושר בצורה רחבה לאינטרנט של הדברים. זו הסיבה שיצרנו את Dell Technologies. יש לנו את המוצרים, השירותים, הכישרון וקנה המידה הגלובלי, להיות הזרז לשינוי."

 

דל הוסיף וציין במהלך שיחת ועידה שנערכה היום (ד') שהעתיד של החברה הוא לספק פתרונות מתקדמים לשוק ה-IT. אחד הנושאים אליהם לא התייחס הוא נושא המחשוב הצרכני בו לדל יש עדיין נוכחות דרך מוצרי Alienware לגיימרים וכן מחשבים ניידים. לא ברור אם המיקוד של החברה במחשוב עסקי וארגוני יקטין את השקעתה או נוכחותה בתחום הצרכני. עוד אמר דל ש"עסקי הטכנולוגיה מחייבים להשתנות או למות", כאשר התייחס לשינויים הרבים שעברו על עסקיו בשלוש השנים האחרונות.

 

מניית EMC תימחק מהמסחר ומניית המעקב שהונפקה עבור VMware תיסחר תחת הטיקר DVMT. רכישת EMC היא אחד המיזוגים הגדולים בהיסטוריה של הטכנולוגיה. שוויה של הרכישה צפוי לעמוד על כ-67 מיליארד דולר שמייקל דל ייאלץ לממן בחלקו הגדול בעזרת מינופים והלוואות. בשלב זה, החברה צפויה להמשיך לפעול על בסיס החלוקה שהייתה נהוגה תחת EMC ו-Dell, אך לא ברור אם הרכישה תלווה בצמצום חטיבות ופיטורי עובדים. לשתי החברות יש מרכזי מחקר ופיתוח בישראל שמונים כ-1,300 עובדים בסך הכל ובשלב הנוכחי לא צפויים שינויים ארגוניים נרחבים.

 

בסך הכל המספרים שמרכיבים את החברה החדשה מרשימים בכל קנה מידה: נציגות בכ-180 מדינות, 25 מפעלים, 40 אלף אנשי מכירות, 30 אלף אנשי תמיכה ושירות לקוחות. למרות גודלה, היא למעשה מספקת שורה ארוכה של פתרונות שמשלימים כמעט באופן סינרגי אחד את השני. השילוב של היכולות שלה הולך למעשה נגד המגמה של התפרקות מחטיבות שאינן משיקות ללליבה העסקית, כמו שביצעה HP עם פיצולה לשתי חברות או כמו שביצעה IBM כאשר מכרה את עסקי החומרה שלה ללנובו. שתי החטיבות היחידות שדל מכר היו חטיבת התוכנה לפני מספר חודשים ולפניה חטיבת השירותים - אך אז נטען שמכירות אלו נועדו בעיקר לסייע במימון רכישת EMC ולאו דווקא מתוך צורך הישרדותי. 

 

מיייקל דל הקים את Dell  לפני יותר מ-30 שנה כחברה שהרכיבה מחשבי PC מחדרו במעונות אוניברסיטת טקסס. החברה התרחבה עם השנים והפכה לאחת ממובילות שוק ייצור המחשבים האישיים ובהמשך ליצרנית מחשבים לארגונים תוך שהיא מתחרה ב-HP, לנובו ויצרניות נוספות. לפני שלוש שנים החליט מייקל דל בצעד מפתיע להפוך את החברה לפרטית בעזרת קרן ההשקעות סילבר לייק פרטנרס בעסקה של כ-24.9 מיליארד דולר. Dell Technologies משלבת היכולות של Dell בשוק העסקים הקטנים ובקרב לקוחות בשוק ארגוני הביניים, עם מיצובה של EMC בשוק הארגונים הגדולים. החברה מוצבת כמובילה ב-20 "ריבועי קסם" של חברת גרטנר ומחזיקה בפורטפוליו של יותר מעשרים אלף פטנטים ואפליקציות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x