$
חדשות התקשורת

סלקום נקנסה ב-1.2 מיליון שקל: הגדילה חבילות גלישה בתשלום ללא רשות

משרד התקשורת: "החברה הגדילה את נפח הגלישה מבלי לקבל את אישורו המפורש של המנוי אלא בהודעה על כך בלבד"

אלירן מלכי 11:0805.09.16

משרד התקשורת קנס את סלקום ב-1,268,680 שקל בעקבות הפרת הוראות הרישיון. סלקום סיפקה למנויים שלה שירות שהם לא ביקשו וגבתה על כך תשלום.

 

למשרד התקשורת הגיעו תלונות כי סלקום מגדילה באופן אוטומטי את חבילות הגלישה הסלולרית בנפח של ג'יגה אחד תמורת חמישה שקלים. במידה והלקוח חצה את הג'יגה שהחברה מכרה לו ללא הסכמתו, הוא קיבל הגדלה נוספת של גי'גה, וכך למעשה סלקום המשיכה להגדיל את חבילות הגלישה של הלקוחות ללא הסכמתן עד 10 פעמים באותו החודש תמורת חמישה שקלים על כל ג'יגה גלישה. סלקום מבחינתה הודיעה ללקוחות באמצעות מסרון ובכך ניערה את עצמה מאחריות.

 

ניר שטרן מנכ"ל סלקום ניר שטרן מנכ"ל סלקום צילום: אלכס קולמויסקי

 

באגף הפיקוח והאכיפה במשרד התקשורת בניהולו של מימון שמילה, החליטו לקנוס את סלקום בסכום הגבוה וציינו כי רישיון החברה אוסר לספק שירות שהמנוי לא ביקש במפורש לקבלו ומגדיר כיצד תבוצע בקשה מפורשת וכיצד יישמר התיעוד בנושא.

 

ממשרד התקשורת נמסר כי "החברה הגדילה את נפח הגלישה מבלי לקבל את אישורו המפורש של המנוי אלא בהודעה על כך בלבד. באופן זה החברה סיפקה שירות שהמנויים לא ביקשו במפורש לקבלו וגבתה תשלום מבלי שיהיה ברשותה תיעוד בדבר בקשתם המפורשת של המנויים לקבל את השירות. בכך החברה הפיקה הכנסה נוספת, סכום שלא הוחזר למנויים". מסלקום לא נמסרה תגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x