שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
התעשייה

אבי נאור השקיע 3 מיליון דולר ב-FST

FST Biometrics פיתחה טכנולוגיה שמשמשת בתחום הזיהוי הביומטרי ומאפשרת זיהוי תוך כדי תנועה. היא גייסה עד היום 35.7 מיליון דולר משורה של משקיעים, ביניהם איתן וורטהיימר ואהוד ברק

מאיר אורבך 12:1706.07.16

אבי נאור, מייסד ומנכ"ל אמדוקס לשעבר התמנה ליו"ר חברת FST Biometrics שהקומה על ידי אלוף במיל' אהרון זאבי פרקש. המינוי מגיע לאחר שנאור השקיע בחברה, בה היה חבר גם במועצת המנהלים וייכנס לתוקף באופן מיידי.

 

בשיחה עם "כלכליסט" אומר אבי נאור, יו"ר חברת FST, מכיר את החברה וחלק מהמשקיעים וכאשר האפשרות להשקיע בחברה החלטתי להצטרף לחברה ולדירקטוריון ומה שראיתי מצא חן בעייני והחלטתי החלטה אסטרטגית לא רק מבחינת גודל ההשקעה שהיא של 3 מיליון דולר וכיו"ר החברה אני מתכוון להיות מעורב עם המנכ"ל ומייסד החברה פרקש ולהביא את היכולות שלי בשיווק בינלאומי ואסטרטגיה לחברה".

 

"עד כה הושקעו בחברה 35.7 מיליון דולר", אומר ל"כלכליסט" אהרון פרקש ולאחר ההשקעה של נאור ההשקעה תגיע ל- 38.7 מיליון דולר. צבי נטע ואהוד ברק מייצג משקיע שוויצרי GMF

 

"אנחנו הרבה זמן על הכביש עלינו על הכביש מוקדם יחסית לאחרים והיה לנו את הדלק להמשיך לסע פיתחנו טכנולוגיה מיוחדת שדרשה פיתוח ארוך והלכנו לירות מאוד גבוה מבחינת יעדים. לקח לחברה שלוש שנים להגיע למוצר איכותי וב-2011 עשו פיילוטים ראשונים ומוכרים רק מ-2012", אומר אהרון פרקש ל"כלכליסט". "כיום יש לנו מכירות של 150 מערכות מבצעיות בכל העולם ומיליוני זיהויים של אנשים".

 

פרקש ונאור מעריכים שהעולם כיום הולך לכיוון של זיהוי פנים ביומטרי שאינו פולשני כמו טביעות אצבע. "בשנתיים האחרונות התפתחו יכולות שמבטיחה שמרבית השוק הולך לכיוון הביומטרי מעריכים שזה שוק של 25 מיליארד דולר ב-2020. אנחנו לא פולשנים ודורשים ממנו חדירה לפרטיות שלו אלא רק סורקים אותו מרחוק", אומר פרקש.

 

אהרון זאבי פרקש אהרון זאבי פרקש צילום: עמית שעל

 

"התוכנה שלנו יושבת על חומרה סטנדרטית ולכן אנחנו חברת תוכנה בלבד", אור פרקש. "כשאתה מדבר על זיהוי. אנחנו רוצים לאפשר לאלה שמורשים להיכנס בצורה המהירה ביותר בלי עיכובים ולכן אנחנו מדברים על סיוע אופרטיבי בין בשערי המפעל או כחלק מזרם העבודה בשטח המפעל".

 

"זו החברה היחידה שאני משקיע בה ושאר הפעילות שלי היא פילנתרופית ואני אשמח להשקיע חלק ניכר מזמני לחברה. התגעגעתי לפעילות בתעשיה", אומר אבי נאור.

 

אבי נאור . מנכ"ל אמדוקס לשעבר אבי נאור . מנכ"ל אמדוקס לשעבר צילום: עמית שעל

 

נאור, אחד מיזמי ההייטק הראשונים בישראל, שימש בין השנים 2002-1995 כמנכ"ל ונשיא ענקית התוכנה אמדוקס, בה היה מייסד שותף. נאור הנהיג את הנפקת החברה בבורסה ב-1998, ולזכותו נזקפת בניית אמדוקס לחברה בשווי מיליארדי דולרים כפי שהיא כיום. כחלק מקבוצת ההשקעות אלפא גרופ, נאור רכש מניות בריטליקס בע"מ, שם שימש יו"ר מועצת המנהלים בין 2012-2011, אז נמכרה ריטליקס ל-NCR.

 

FST Biometrics הוקמה על ידי אלוף (במיל') אהרון זאבי פרקש, בשנת 2007 . על פי IVC, גייסה החברה עד היום 38.7 מיליון דולר משורה של משקיעים, ביניהם איתן וורטהיימר, קרן GMF שמיוצגת על ידי אהוד ברק במועצת המנהלים של החברה וקרן ההשקעות LV בבעלות גיל למל ודן ויגדור. החברה היא ספקית של פתרונות לניהול זהות. הטכנולוגיה של החברה מאפשרת זיהוי תוך כדי תנועה הפתרונות של החברה משלבים טכנולוגיות ביומטריות ואנליטיות הכוללות זיהוי פנים, ניתוח התנהגות גוף וזיהוי קול המוצעים למפעלים וחברות מובילות, בנייני משרדים, מוסדות לימוד, מרכזי בריאות ועוד. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x