$
סטארט-אפים והון סיכון

גיל גורן עוזב את EMC ומצטרף לקרן 83North

אחד הישראלים הבכירים ביותר בחברת המחשוב האמריקאית EMC ושותף בקרן ההשקעות שלה, חוצה את הקווים ומתמנה לתפקיד שותף כללי בקרן ההון סיכון 83North של היזמים ארז עופר, ארנון דינור, יורם שניר, והבריטית לורל באודן

אסף גלעד 08:3709.06.16

גיל גורן, אחד הישראלים הבכירים ביותר בחברת המחשוב האמריקאית EMC ושותף בקרן ההשקעות שלה, חוצה את הקווים ומתמנה לתפקיד שותף כללי בקרן ההון סיכון 83North של היזמים ארז עופר, ארנון דינור, יורם שניר, והבריטית לורל באודן.

 

גורן יתמנה לתפקיד אחרי 14 שנה ב־EMC בה שימש כמנהל פיתוח בכיר, סמנכ"ל הטכנולוגיות של EMC ישראל וסמנכ"ל פיתוח עסקי בפעילות הישראלית של התאגיד. לפי ההערכה, העזיבה נעשית עקב עזיבתו הקרובה של ג'ו טוצ'י, המנכ"ל האגדי של EMC שעוזב את החברה לאחר שזאת נרכשה על ידי Dell. עדיין לא ידוע מתי יעזוב גורן את תפקידו ב־EMC ויתמנה לתפקיד החדש.

 

גורן אינו זר לצוות אליו הוא מצטרף. כבכיר במערך הפיתוח העסקי של EMC הוא ניהל גם את רכישת סקייל איי.או של בועז פלגי, חברת פורטפוליו של גריילוק ישראל (שמה הקודם של 83North) , שנמכרה ב־250 מיליון דולר לפני שלוש שנים. הוא גם נחשב לאדריכל של רכישות נוספות שביצעה EMC בישראל כרכישת אקסטרים — אחת הרכישות הרווחיות ביותר של EMC שהניבה לה הכנסות של יותר ממיליארד דולר בשנה.

 

קרן ההון סיכון 83North, מנהלת כיום הון בהיקף של 550 מיליון דולר. הקרן מושקעת בחברות ישראליות כמו שירות המוניות Via שפעילה בניו יורק ובשיקגו וחברת הפינטק BlueVine שמספקת טכנולוגיה לניכיון חשבוניות חכם.

 

מ־83North, EMC וגיל גורן לא נתקבלה תגובה לידיעה.

 

 

גיל גורן גיל גורן צילום: יובל חן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x