שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
התעשייה

נתניהו בבאר שבע: "החזון של בן גוריון היה נכון, אנחנו נוסיף לו גם פיתוח עסקי"

ראש הממשלה אמר בביקור בפארק ההייטק בעיר הדרומית כי באר שבע עוברת מהפכה ש"נותנת לנו הרבה כוח כלכלי, מזה גם כוח צבאי וביטחוני"; הוא לא שכח גם את מתווה הגז: "המון גז, גז ששוכב בקרקעית הים ואנחנו צריכים להוציא אותו משם"

שירות כלכליסט 19:1602.07.15

"מה שאנחנו רואים כאן בבאר שבע זה קדמה גדולה מאוד, זו מהפכה עולמית. המהפכה הזאת נותנת לנו הרבה כוח כלכלי, מזה גם כוח צבאי וביטחוני, אבל המהפכה הזו מחייבת יציאה מהדפוסים הרגילים, לעבור לדברים אחרים, להציב חזון", כך אמר היום (ה') ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בביקורו בפארק ההייטק גב-ים נגב בבאר שבע.

 

נתניהו המשיך: "החזון של בן גוריון היה נכון, היה צריך להוסיף לו רק עוד חזון אחד, והחזון הזה הוא פיתוח עסקי. כאשר אתה מצמיד לחברות האלה להן אינטרס עסקי, שהן יכולות להרוויח, הן באות הנה והן מחוללות צמיחה שלא היינו יכולים לחלום עליה. אנחנו מקבלים כאן את כל הכוחות העולמיים, את הכוחות החזקים ביותר בכלכלה העולמית שמגיעים לבאר שבע, לנגב, למדינת ישראל, משום שיצרנו אצלם אינטרס עסקי. זאת מהפכה, זה דבר שישרת את כל אזרחי מדינת ישראל, כולם בלי יוצא מן הכלל".

 

רוביק דנילוביץ', ראש עיריית ב"ש רוביק דנילוביץ', ראש עיריית ב"ש צילום: ישראל יוסף

 

בהמשך דבריו נתניהו דיבר על מתווה הגז שנחשף השבוע לראשונה לציבור: "אותו הדבר ניתן לעשות עכשיו עם מאגרי הגז. מאגרי הגז הם מתנה גדולה שקיבלנו. המון גז, גז ששוכב בקרקעית הים, חלקו הקטן מוצא החוצה, חלקו הגדול נמצא במאגרים תת ימיים. אנחנו צריכים להוציא אותו משם. מי שמוציא אותו אלה חברות עסקיות. אנחנו דואגים לכך ש-60% מהרווח שלהן נכנס לקופת המדינה. אנחנו משתמשים בזה ונשתמש בזה לבריאות, לרווחה, לחינוך, גם לביטחון. אנחנו מדברים על מאות מיליארדי שקלים, לא מאות מיליוני שקלים, מאות מיליארדי שקלים בשנים הבאות, ואנחנו צריכים לדאוג שהכסף יגיע אלינו בזכות הגז שיגיע אלינו. הצענו מתווה, כל אחד יכול לקרוא אותו, הוא מתווה מאוזן, הוא מתווה נכון, הוא מתווה שיכול להביא לנו גם את המשאב הזה למדינת ישראל".

 

נתניהו סיכם: "אנחנו נמשיך לקדם גם את תעשיית הסייבר כאן, גם את הוצאת הגז מהמים, גם את הגנת גבולותינו וגם את שיתוף הפעולה עם כל המדינות באזור שרוצות להרחיק את האפלה ולהביא את הקדמה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x