$
סטארט-אפים והון סיכון

קרן בירד תשקיע 8 מיליון דולר ב-10 פרויקטים חדשים

הקרן הישראלית-אמריקאית הותיקה תשקיע השנה בפרויקטים חדשניים כמו מערכת ליצירת סרטוני וידאו מותאמים לאישית עבור חולים ופלטפורמת מציאות רבודה שתסייע לפועלים בשטח המפעל

מאיר אורבך 14:5928.06.15

קרן בירד, הקרן הדו-לאומית למחקר ולפיתוח תעשייתיים של ישראל וארה"ב, אישרה סבב השקעות בסך של 8 מיליון דולר ב-10 פרויקטים חדשים, עם תקציב כולל של 19 מיליון דולר. הפרויקטים שאושרו כוללים פיתוחים חדשניים במגוון תחומים טכנולוגיים, כגון טיפול בפצעי סכרת כרוניים, מידע רפואי באמצעות סרטוני וידיאו, טכנולוגיה לבישה לניטור פרמטרים פיזיולוגיים, הדברה ביולוגית מתקדמת, ניטור בזמן אמת של זיהומים בשפכים ופתרונות לאבטחת רשת החשמל.

 

ההשקעה כוללת גם שיתוף פעולה נרחב בין חברות ישראליות וחברות אמריקאיות, וכן גורמים ממשלתיים. בין החברות שישתפו פעולה עם החברות הישראליות ניתן לציין את חברת מוצרי הספורט אנדר ארמור שתשתף פעולה עם החברה הישראלית Life-Beam המפתחת אוזניות ספורט חכמות המשלבות טכנולוגיות חישה פיזיולוגיות, חברת AllenComm האמריקאית שתשתף פעולה עם קומפדיה הישראלית בפיתוח של מערכת מציאות רבודה ואילו Tribune Media תשתף פעולה עם Telesofia הישראלית בפיתוח של מערכת להדרכת חולים באמצעות סרטוני וידאו מותאמים אישית.

 

איתן יודלביץ', מנכ"ל קרן בירד איתן יודלביץ', מנכ"ל קרן בירד צילום: עמית שעל

 

מנכ"ל משרד הכלכלה, עמית לנג, הוסיף: "הטכנולוגיות הישראליות מובילות בחדשנות ויצירתיותף ומבוקשות מאוד במדינות רבות בעולם. ההזדמנות לשלב חברות ישראליות בשיתופי פעולה בינלאומיים מאפשרת לנו לקדם את החברות והחדשנות הישראלית. קרן בירד מאפשרת לנו ליצור סינרגיה עם חברות אמריקאיות ולהוביל יחד חידושים בעלי משמעות רבה למדינות רבות בעולם."

 

קרן בירד פועלת לעידוד שיתופי פעולה בין חברות ישראליות ואמריקאיות מתחומי הטכנולוגיה השונים, ומסייעת באיתור שותפים אסטרטגיים משתי המדינות לצורך פיתוח של מוצר משותף. הפרויקטים שאושרו בישיבת הדירקטוריון מתווספים למעל ל-910 פרויקטים קיימים בהם השקיעה הקרן כ-320 מיליון דולר במהלך 38 שנות פעילותה. פרויקטים אלו הניבו עד היום מכירות ישירות ועקיפות של למעלה מ- 10 מיליארד דולר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x