שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות התקשורת

מנכ"ל אורנג' העולמית, סטפן רישאר: "הייתי מנתק את הקשר עם ישראל כבר מחר"

חיים סבן, בעל השליטה בפרטנר בתגובה: "גאה להיות בעל השליטה בפרטנר, איומים לא ירתיעו אותי". עמיקם כהן, ממייסדי פרטנר: "מדובר באמירה בומבסטית שנאמרת בטיפשות גדולה"

אופיר דור 23:1703.06.15

"אנו מצרים על דבריו של מנכ"ל פרנס טלקום העולמית. חברת פרטנר היא חברה ישראלית בבעלות סבן קפיטל והציבור ואינה בבעלות פרנס טלקום (אורנג צרפת). הקשר היחידי שלנו עם פרנס טלקום הוא במותג", כך נמסר מחברת פרטנר בעקבות ההתבטאות של מנכ"ל ענקית התקשורת אורנג' שאמר היום (ד') בקהיר כי היה רוצה לסיים את מערכת היחסים עם המפעילה הישראלית שמשתמשת בשמה "tomorrow" אם היה יכול, אבל הבהיר כי הדבר כרוך "בסיכון עצום" בנוגע לקנסות ועונשים.

 

בעל השליטה בפרטנר חיים סבן מסר: "אני גאה להיות בעל השליטה בחברת פרטנר, שהנה חברה בבעלות ישראלית, החוכרת את המותג אורנג׳. איומים לא ירתיעו אותי, אמשיך לפעול בישראל ולהוביל את המאבק העולמי למען ישראל״.

מנכ"ל פרטנר חיים רומנו אמר ל"כלכליסט" כי "אנו מצרים על דבריו של מנכ"ל פרנס טלקום ועל הגישה שלו. אנחנו משתמשים במותג אורנג' עוד לפני שהיה בבעלות פרנס טלקום, עוד מ-1998 כששהיה בבעלות האצ'יסון, שהיתה בעלת השליטה בפרטנר. פרטנר היא חברה ישראלית וככזו תמשיך לתת שירות נאמן לכל הציבור בישראל ללא אפליה והבחנה כלשהי". לדברי רומנו, "בפרטנר לא שוקלים בשלב זה לוותר על המותג אורנג' מרצונם".

 

עמיקם כהן, המנכ"ל המייסד של פרטנר, אמר ל"כלכליסט" הערב כי "מדובר באמירה בומבסטית שנאמרת בטיפשות גדולה. אני משוכנע שהמנכ"ל לא יקבל שום גיבוי לאמירה שלו מהבעלים של פרנס טלקום. מדובר פשוט בטיפשות וחוסר אחריות מצידו".

 

בדו"חות שנת 2014 כותבת פרטנר כי "אסטרטגית השיווק שלנו מסתמכת על השימוש במותג אורנג' העולמית ואם ההסכם על השימוש במותג יסתיים או יבוטל, אנחנו נאבד את היתרונות התחרותיים שלנו ונאלץ ליצור ולבסס מותג חדש, מה שייקח זמן רב ומשאבים פיננסיים רבים".

 

עמיקם כהן עמיקם כהן צילום: סיון פרג'

 

הדברים של מנכ"ל פרנס טלקום מפתיעים במיוחד לאור העובדה שרק בחודש אפריל האחרון הודיעה פרטנר לבורסה כי חתמה על הסכם חדש לשימוש במותג מול אורנג' העולמית. ההסכם הוא לתקופה של 10 שנים, כלומר עד אפריל 2025. ההסכם מסדיר את התמלוגים שצריכה פרטנר לשלם וקובע כי התמלוגים ששולמו בשלוש השנים האחרונות יהיו תקופות גם בארבע השנים הבאות. החל מאפריל 2019 יעלה שיעור התמלוגים שתשלם פרטנר. בהודעה לא מפרטת פרטנר את גובה התמלוגים המדוברים אך מציינת כי המשא ומתן עם בעלת המותג, אורנג' העולמית, נעשה בהגינות. פרטנר מציינת כי היא שומרת לעצמה את הזכות לסיים את ההתקשורת בהודעה מראש של שישה חודשים.

 

הפגנה נגד ישראל הפגנה נגד ישראל צילום: איי אף פי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x