$
חדשות התקשורת

רשמית: אושר הסכם שיתוף הרשתות בין פרטנר ל-HOT mobile

יוקם תאגיד משותף שינהל את רשת הסלולר המשותפת לשתי החברות. התאגיד יעסיק כ-150 עובדים והמנכ"ל המיועד שלו הוא אייל אילוז, סגן סמנכ"ל הטכנולוגיות בפרטנר

אופיר דור 17:4420.04.15

משרד התקשורת אישר באופן רשמי את הסכם שיתוף הרשתות הסלולריות בין חברת פרטנר לחברת HOT mobile. שתי החברות הוציאו היום (ב') הודעה משותפת על קבלת האישור ממשרד התקשורת שמתווסף לאישור שנתנה רשות ההגבלים העסקיים לשיתוף הפעולה.

בעקבות קבלת האישור יוקם תאגיד משותף בבעלות שווה של HOT mobile ופרטנר בשם PHI, שיעביר לרשותו את רשתות הרדיו הקיימות של שתי החברות. התאגיד ינהל את הרשתות הסלולריות של שתי החברות וימשיך את ההקמה של רשת הדור הרביעי (LTE) שפרטנר החלה בה.

 

בראש התאגיד יעמוד דירקטוריון בן שישה חברים, שיורכב משלושה אנשי הנהלה בכירה מפרטנר ושלושה מ-HOT. הדירקטוריון יבחר מנכ"ל לתאגיד. השם הבולט לתפקיד הוא אייל אילוז, סגן סמנכ"ל הטכנולוגיות של פרטנר. התקציב לפעולתו של התאגיד יגיע משתי חברות-האם. עדיין לא הוחלט על מיקום סופי למשרדים של התאגיד החדש, שלא יישב במטה של פרטנר או של HOT.

 

מנכ"ל HOT אילן צחי מנכ"ל HOT אילן צחי צילום: אלי דסה

 

מדובר בהסכם שיתוף הרשתות הראשון שמאושר סופית בישראל. מטרת ההסכם לחסוך עשרות מיליוני שקלים בהוצאות התפעול של רשתות סלולר עצמאיות. ההסכם השני שנחתם בין סלקום וגולן טלקום עדיין לא אושר על ידי משרד התקשורת ורשות ההגבלים העסקיים, כאשר המשרד ביקש משתי החברות להכניס בו שינויים בטרם הוא ימשיך לדון בו.

 

בשבועיים האחרונים נחתמו הסכמים בין פרטנר ו-HOT בנפרד לבין ההסתדרות שהסדירו את העברת העובדים למיזם החדש. המיזם צפוי להעסיק כ-150 עובדים, מתוכם 85 עובדים מפרטנר והשאר מ-HOT, כך שהחברות לא יעסיקו עוד כוח אדם בתחום רשתות הרדיו והרכשת אתרים. ל-35 עובדים מפרטנר שעוסקים בתחומים אלו ולא עוברים למיזם, ניתנה האפשרות לעבור לתפקידים אחרים בחברה או לעזוב בתנאים מועדפים שסוכמו מול ההסתדרות.

 

גם HOT mobile חתמה על הסכם מול ההסתדרות לפיו יפוטרו עובדים בודדים שלא יעברו לתאגיד המשותף ועובדים נוספים יקלטו בתפקידים אחרים בחברה. שתי החברות ימשיכו להפעיל ליבת רשת נפרדת אך כל רשת הרדיו שלהן תהיה משותפת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x