שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
IT בעולם

חברת אלדין נמכרת שוב - והפעם לג'מאלטו

Gemlato תרכוש את חברת אבטחת המידע SafeNet - לשעבר אלאדין הישראלית - מידי וקטור קפיטל. החברה אחראית על אבטחת כ-80% מסך העברות הכספים בין בנקים בעולם

רפאל קאהאן ומאיר אורבך 15:2110.08.14

ג'מאלטו (Gemalto) הצרפתית הודיעה ביום שישי כי תרכוש את חברת אבטחת המידע SafeNet עבור 890 מיליון דולר. כך על פי דיווח של סוכנות רויטרס. העסקה צפויה להתבצע במהלך הרבעון הרביעי של השנה. רכישת SafeNet תאפשר לג'מאלטו להוסיף טכנולוגיות אבטחת מידע עבור מוצרי האוטנתיקציה שלה.

 

ב-2009, חברת אלדין הישראלית נרכשה עבור 160 מיליון דולר על ידי קרן פרייבט האקוויטי וקטור קפיטל. היא הפכה להיות חלק מחברת אבטחת מידע סייפנט, שנרכשה ב-2007 גם היא על ידי וקטור בתמורת ל-634 מיליון דולר. מכירת סייפנט במתכונתה הנוכחית לא הניבה תשואה רבה לוקטור.

 

כיום מחזיקה סייפנט סניף מחקר ופיתוח פעיל בישראל המעסיק מעל ל-150 עובדים, שצפוי להמשיך ולפעול גם אחרי הרכישה. בנוסף, ג'מאלטו עצמה מחזיקה בארץ בסניף קטן בעקבות הרכישה של חברת טריוונט הישראלית בשנת 2010 המעסיק עשרות עובדים. 

 

ברחבי העולם, סייפנט מעסיקה כ-1,500 עובדים ברחבי העולם, כאשר שליש עוסקים בהנדסת קריפטוגרפיה מתקדמת עבור ארגונים וממשלות. הכנסותיה של SafeNet הסתכמו בכ-337 מיליון דולר ב-2013 ורווח נקי של כ-35 מיליון דולר. החברה צפויה לסיים את השנה הנוכחית עם הכנסות של 370 מיליון דולר ורווח של כ-51 מיליון דולר.

 

GEMALTO מתמחה בייצור שבבים לכרטיסים חכמים GEMALTO מתמחה בייצור שבבים לכרטיסים חכמים צילום: shutterstock

 

עם השלמת העסקה, סייפנט תשתלב בחטיבת הזיהוי והתשלומים של החברה הצרפתית. בחברה מצפים כי הרכישה תסייע להגביר את רווחיה של ענקית השבבים. החברה העריכה במרץ שעבר כי תסיים את 2014 עם הכנסות של כ-2.58 מיליארד יורו. עם השלמת הרכישה מקווים בחברה כי תצליח להגדיל את רווחיה ב-10% בשנה עד 2017.

 

ג'מאלטו היא יצרנית השבבים הגדולה בעולם עבור כרטיסים חכמים. החברה הוקמה ב-2006 לאחר שחטיבת השבבים של שלומברגר התמזגה עם יצרנית הכרטיסים החכמים GEMLUS. החברה מספקת פתרונות זיהוי עבור ארגונים וממשלות.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x