שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
IT בעולם

ברודקום הודיעה על פיטורי אלפי עובדים

ל"כלכליסט" נודע כי הפעילות בישראל כמעט ולא תושפע ושמספר המפוטרים לא יעלה על כעשרה עובדים. המניה עלתה בכ-3.23% בנאסד"ק בסגירת המסחר אתמול

רפאל קאהאן 15:5623.07.14

ענקית השבבים האמריקאית ברודקום, המתמחה בפתרונות תקשורת, הודיעה אמש (ג') על מהלך פיטורים שיקיף כ-2,500 מעובדי החברה. כך נמסר מסוכנות רויטרס. ל"כלכליסט" נודע כי מספר המפוטרים בישראל לא יעלה על כ-10 עובדים.

 

 

רוב המפוטרים הם עובדי חטיבת השבבים לתעשיית הסלולר של החברה. המהלך אינו מגיע בהפתעה, כבר בתחילת יוני הודיעה ברודקום על הכוונה לצמצם את הפעילות שלה בתחום, זאת לאחר שבחברה הגיעו למסקנה כי לא ניתן יהיה לאזן את פעילות החטיבה.

 

לברודקום כ-800 עובדים בישראל, אך על פי הודעת החברה "המהלך העולמי, כמעט שאינו משפיע כלל על פעילות ברודקום בישראל, אשר מתרכזת בפיתוח טכנולוגיות תקשורת לבית, תקשורת רשתות ותשתיות וקישוריות תקשורת. ההשפעה בישראל מסתכמת במספר עובדים מזערי".

 

סקוט מק'גרגור מנכ"ל ברודקום העולמית סקוט מק'גרגור מנכ"ל ברודקום העולמית צילום: ישראל הדרי

 

בחברה התחבטו בשאלה האם למכור את החטיבה או לסגור אותה, אך לבסוף הוחלט על סגירה. מנכ"ל ברודקום, סקוט מקגרגור, מסר בשיחה שקיים עם אנליסטים כי מהלך הסגירה יאפשר להתמקד בחזרה על פעילויות רווחיות הרבה יותר מהר.  

 

ברודקום כבר פיטרה כ-250 עובדי מנהלה ומכירות, אליהם יתווספו עוד כ-2,250 עובדים מרחבי העולם. מדובר על כ-20% מסך עובדי החברה, שהעסיקה כ-12,550 עובדים בסוף 2013.

 

שבבי החברה משמשים במגוון רחב של מוצרים כגון האייפון, אך פעילות ה-baseband של החברה לא הצליחה להתרומם. בנוסף לא הצליחה ברודקום להתמודד עם פעילותה של היריבה קוואלקום בתחום הדור הרביעי (4G).

 

ברודקום הצליחה לצמצם את הפסדיה למיליון דולר בלבד ברבעון השני השנה, זאת לעומת הפסד של 251 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. מניית החברה עלתה ב-3.23% במסחר מתמשך לאחר סגירה אמש בנאסד"ק, זאת לאחר עלייה מתונה יותר של 0.31% ל-38.75 דולר למניה לפני סגירה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x