שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
IT בעולם

מנכ"ל SAP מתכנן להגדיל את ההכנסות על רקע צמיחה בתחום הענן

חברת התוכנה שחתכה את תחזית הרווח שלה עקב המעבר למודל הענן, חייבת לפצח את הנוסחה שתחזיר אותה למשחק. המנכ"ל, ביל מק'דרמוט מנסה להרגיע ומצהיר: "אנו נעמוד בחוד החנית של תעשיית הענן"

שירות כלכליסט 11:5009.02.14

המנכ"ל המשותף של ענקית התוכנה SAP, ביל מק'דרמוט, שם לו למטרה להרחיב את פעילותה של החברה בשוק התוכנה הגדל. הוא הודיע כי הוא מתכנן להגדיל את הכנסותיה של החברה מלקוחות. כך על פי דיווח של סוכנות בלומברג בשבוע שעבר.

 

"אנו נעמוד בחוד החנית של תעשיית הענן" הצהיר היום בפני משקיעים. היום לקוחות החברה מקצים כ-5% מתקציב הטכנולוגיה שלהם לרכישות מ-SAP, אמר מק'דרמוט, "אז למה שזה לא יהיה 20%?"

 

SAP חייבת לפצח את הנוסחה להגדלת ההכנסות ממחשוב ענן SAP חייבת לפצח את הנוסחה להגדלת ההכנסות ממחשוב ענן צילום: בלומברג

 

דבריו של מק'דרמוט – אמריקאי שיהפוך במאי הקרוב למנכ"ל היחיד של SAP – נאמרו שבועיים בלבד לאחר שמפתחת התוכנה הגרמנית חתכה את תחזית הרווח שלה. ספקית התוכנה הגדולה בעולם מבצעת היערכות מחודשת של מוצריה בתחום הענן – טרנד המשנה את פני מפת המכירות והפיתוח בתעשיית הטכנולוגיה כולה.

 

אורקל וסיילספורס (Salesforce), יריבותיה של SAP גם כן מנסות לקחת לעצמן נתח מהמכירות לעסקים שלא רוצים לקחת על עצמן את ניהולן ואת עדכונן של התוכנות שלהם ומעדיפים לשלם לחברות שפיתחו את התוכנות לעשות כן עבורן.

 

עבור SAP, המעבר של לקוחות לשירותים מבוססי-ענן פוגע בשורת הרווח. ב-21 בינואר הודיעה החברה שהמעבר מפעילות בתחום תוכנות מבוססות שרתים ומחשבים אישיים לפעילות בתחום מחשוב ענן ימנע ממנה לעמוד בתחזית הרווח התפעולי ל-2015.

 

כאשר דיווחה SAP על רווחיה לרבעון הרביעי, אמרה החברה כי המעבר למחשוב ענן יעכב אותה מלעמוד ביעד של שולי רווח תפעולי של 35% עד ל-2017. זאת לעומת היעד המקורי שהיה 2015. בנוסף אמרה החברה כי יש לה צבר הזמנות של מנויים לשירותי ענן ולתמיכה בשירותים אלו של 1.2 מיליארד יורו (1.6 מיליארד דולר).

 

יתכן כי מכירותיה של SAP ל-2015 יגיעו ל-19.1 מיליארד יורו, על פי תחזית ממוצעת של כלכלנים שנסקרו על-ידי בלומברג. התחזית של החברה הייתה למכירות של 20 מיליארד יורו לשנה זו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x