$
חדשות התקשורת

Hot mobile: הגענו לנתח השוק הנדרש להחזרת הערבויות

החברה הודיעה כי השיגה 9.5% משוק הסלולר הפרטי מאז נכנסה לשוק במאי 2012 ולכן היא זכאית להחזר של ערבויות בגובה של יותר מ-600 מיליון שקל שהפקידה עם קבלת הרישיון. גולן טלקום טוענת שכבשה 6.3% משוק הסלולר הפרטי וגם היא צפויה לקבל את רוב הערבויות

אופיר דור 13:4507.10.13

Hot mobile הודיעה היום (ג') למשרד התקשורת כי הגיעה לנתח משוק הסלולר המזכה אותה בהשבת ערבויות בנקאיות בגובה של יותר מ-600 מיליון שקל, שהחברה הפקידה בעקבות קבלת רישיון המפעיל הסלולרי שלה ב-2011.

 

החברה דיווחה כי הגיעה לנתח של 11.3% משוק הסלולר הפרטי ובניכוי נתח השוק שהיה בידה ערב קבלת הרישיון (לקוחות מירס) – נתח השוק שהגיעה אליו עומד על 9.5%. מדובר ב-2.5% יותר מהסף שקבע משרד התקשורת להחזר הערבויות.

 

אילן צחי, מנכ"ל Hot mobile אילן צחי, מנכ"ל Hot mobile צילום: אלי דסה

 

על פי המנגנון שקבע משרד התקשורת, HOT mobile וגולן טלקום נדרשות להגיע לנתח של 7% משוק הסלולר הפרטי כדי לקבל בחזרה את מרבית כספי הערבויות שהפקידו עם קבלת הרישיון. נתח השוק נקבע על פי מנגנון המשכלל שלושה פרמטרים: מספר המינויים שגייסה החברה, הדקות היוצאות מהרשת וההכנסות של החברה. בדיקת נתח השוק שאליו הגיעו החברות מבוצעת בשני תאריכים – סוף 2013 וסוף 2017.

 

HOT הפקידה ערבויות בגובה 695 מיליון שקל וגולן טלקום 350 מיליון שקל. על פי נתח השוק שכבשה Hot mobile, היא זכאית להחזר של 615 מיליון שקל מתוך הערבויות כבר כעת. שאר הערבויות, 80 מיליון שקל, יוחזרו לחברה לאחר שתשלים את הקמת רשת דור שלוש שלה. מאז נכנסה לשוק במאי 2012 ועד לסוף הרבעון השני של 2013, גייסה Hot mobile כ-514 אלף לקוחות.

 

במקביל להודעה של Hot mobile, עדכנה גולן טלקום כי היא הגיעה לנתח של 6.36% מהשוק הפרטי, מה שמבטיח שגם היא תקבל בסוף השנה את רוב הערבויות שהפקידה. ההישגים של Hot mobile וגולן טלקום נחשבים ליוצאי דופן ברמה העולמית מבחינת קצב גיוס הלקוחות. החברה גייסה עד היום כ-329 אלף לקוחות.

 

מנכ"ל Hot mobile אילן צחי אמר כי "מדובר בהישג חסר תקדים שהושג על אף התחרות העזה. העמידה במנגנון שקבע משרד התקשורת מעידה, כי מדובר בחברה סלולרית בת קיימא ובעלת העוצמה הנחוצה להמשיך ביתר שאת את המשימה שלקחה על עצמה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x