• תפריט
IT בעולם

גוגל מוצאת שימוש לדואר מסורתי באחסון מידע מבוסס ענן

גוגל משיקה שירות חדש לבעלי כמויות גדולות של מידע המעוניינים להעלות אותו לענן המחשוב של החברה; שילחו את הכונן הקשיח אליהם והם יעלו אותו בשבילכם

רפאל קאהאן 14:5420.06.13

גוגל משיקה שירות חדש להעלאת כמויות מידע גדולות עבור לקוחות שאין להם חיבור מספיק מהיר לענן. השירות, המיועד בעיקר למפתחים או לחברות קטנות אשר חיבור הרשת שלהם לא מאפשר מהירות העלאה גבוהה, מיועד להעלאה של כמויות מידע גדולות במיוחד שנמדדות בטרה-בייט (מיליון מגה-בייט).

השירות עובד כך: הלקוח שולח בדואר לגוגל כונן קשיח רגיל על גביו הוטען המידע שברצונו להעביר, הוא משלם 80 דולר והחברה מעלה את המידע ישירות לענן שלה דרך חיבור מקומי. בנוסף הלקוח ישלם על שירות האחסון בענן של גוגל.

 

שילחו את הכונן בדואר לגוגל והם יעלו לכם אותו לענן שילחו את הכונן בדואר לגוגל והם יעלו לכם אותו לענן צילום: shutterstock

 

היתרון של השירות מתבטא בכך שהעברה של כמויות מידע גדולות מאוד (מעל טרה-בייט), גם על גבי קישור אינטרנט של עשרות מגה-ביטים או אפילו 100 מגה-ביט, עלול לקחת בין יום שלם למספר ימים.

 

גוגל איננה החברה הראשונה שמציעה שירות, אמזון כבר השיקה שירות דומה מזה זמן-מה, מחיר השירות באמזון גם הוא 80 דולר. אולם באמזון מוסיפים לחישוב גם עלויות העברת נתונים של 2.49 דולר לשעת העברה, מה שיכול להוסיף כ-45 דולר למחיר עבור כונן eSATA סטנדרטי.

 

השירות של גוגל מוגבל בינתיים ללקוחות עם כתובת משלוח בארה"ב ומוגדר כ-Preview, זאת אומרת "שירות בהרצה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x