שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
IT בעולם

ניהול ושימור משאבי אנוש בעזרת ביג דאטה ורשתות חברתיות

מעבדות המחקר של IBM בחיפה פיתחו מספר טכנולוגיות המאפשרות לסייע בניהול תחום משאבי האנוש בארגונים. ייחודן בשימוש בביג דאטה וברשתות חברתיות

כלכליסט 17:0404.06.13

טכנולוגיות שפותחו במעבדת המחקר של יבמ בחיפה ואשר משולבות כרכיבים מרכזיים בכלי תוכנה חדשים ושירותים לניתוח נתוני Big Data יוכלו לסייע לארגונים לבנות ולפתח את כוח העבודה שלהם.

התוכנה מנתחת כמויות גדולות של נתונים הזמינים בארגון ומחוץ לו, על מנת לזהות מגמות נסתרות ולהפיק תובנות חדשות התורמות לבניית כוח עבודה יעיל, בעל פריון משופר וסביבת עבודה נוחה וידידותית.

 

הפלטפורמה לניתוח רשתות חברתיות בארגונים, שפותחה במעבדת המחקר בחיפה, מתמקדת בקשר בין תכנים המועלים לרשתות חברתיות ובין האנשים המעלים אותם, ומשווה אותו אל הקשרים המתקיימים בין האנשים האלה ובין עצמם - כפי שהם משתקפים ברשתות חברתיות ובסביבות עבודה שיתופיות.

 

רשתות חברתיות מסייעות לניהול משאבי אנוש כך על פי חוקרי IBM רשתות חברתיות מסייעות לניהול משאבי אנוש כך על פי חוקרי IBM צילום: אייבלסטוק

 

הטכנולוגיה משלבת מידע ממקורות פנימיים וחיצוניים על מנת לבנות "גרף חברתי", לזהות אנשים בעלי כוח השפעה בארגון, מהם הנושאים הנדונים בארגון ומהו היחס אליהם, ומי הם המומחים לכל נושא ונושא.

 

מגוון היכולות האלה, מאפשר להפיק תובנות חדשות ומדויקות לגבי הנושאים הנדונים בין עובדים ובין עצמם, לחתוך ולנתח את הנתונים במגוון היבטים, ולהבין את התמונה החברתית המשפיעה על שביעות רצון העובדים במקום העבודה.

 

לדברי ד"ר איה סופר, מנהלת תחום הניתוח האנליטי בניהול נתונים בחטיבת המחקר של IBM העולמית, היכולת לאסוף ולשלב נתונים ממגוון רחב של מקורות ובכלל זה רשתות חברתיות בתוך הארגון ומחוץ לו, היא תמצית מהות הניתוח האנליטי של Big Data. "באמצעות יישום הטכנולוגיה הזאת, כדי להבין את הדינאמיקה הפנימית בארגון - אנו מספקים למנהלים תובנות בזמן אמת, בהן ניתן להשתמש על מנת להבטיח מחויבות של העובדים במסגרת משימותיהם", אומרת סופר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x