$
סטארט-אפים והון סיכון

מחפשים דוג-סיטר? Swifto הישראלית תעזור לכם

שירות חדש המשדך בין בעלי כלבים ובין מוליכי כלבים בתשלום הצליח לגייס 2.5 מיליון דולר מקרן ההון סיכון בנצ'מרק. מייקל אייזנברג יצטרף לדירקטוריון

אסף גלעד 12:3628.04.13

רבים מסרבים לגדל כלבים בביתם מחשש שלא יוכלו להוציא אותם לטיול במהלך שעות היום. סטארט-אפ ישראלי-אמריקאי חדש בשם Swifto מבקש לשנות את התמונה ומגייס 2.5 מיליון דולר מקרן ההון סיכון בנצ'מרק, למיזם המאתר עבור בעלי כלבים אנשים שמעוניינים לטייל עם הכלב תמורת תשלום.

 

השותף הישראלי בקרן, מייקל אייזנברג, יצטרף לדירקטוריון של Swifto, חברה שהוקמה לפני כשנה בארצות הברית על ידי היזמת הישראלית פנינה פירסט. בנצ'מרק השקיעה לאחרונה גם בסטארט-אפ האמריקאי Dog Vacay, חברה המשדכת בין בעלי כלבים לבין בעלי דירות המעוניינים לשמור את הכלבים אצלם לתקופה קצרה, במודל המזכיר את AirBNB.

 

מייקל אייזנברג, שותף ישראלי בבנצ'מרק. יצטרף לדירקטוריון Swifto מייקל אייזנברג, שותף ישראלי בבנצ'מרק. יצטרף לדירקטוריון Swifto צילום: עמית שעל

 

זהו סבב הגיוס הראשון עבור החברה, בנוסף לפרס בגובה 100 אלף דולר שהסטארט-אפ זכה במהלך תחרות אקסיט09.

 

Swifto פועל במודל של GetAround - שירות המאפשר השכרת רכבים של אנשים פרטיים. Swifto גובה מבעל הכלב 20 דולר על חצי שעת טיול, ומספקת לו מאגר של מטיילים פוטנציאלים - וכן אפליקציה המאפשרת מעקב בזמן אמת אחרי המטייל והכלב. המחיר גבוה באופן יחסי, אך השירות פעיל כעת במנהטן בלבד, סביבה שבה גידול כלב נחשב לעניין יקר יחסית. במסגרת המחיר, Swifto גם מספקת ביטוח עבור המטיילים והכלבים בכדי לכסות את כל הנזקים האפשריים.

 

מתוך אתר Swifto מתוך אתר Swifto

 

האפליקציה של Swifto גם מאפשרת לבעל הכלב לשרטט את מסלול הטיול שהוא מעוניין בו, וכן לפרט את הדרישות המצופות מהמטייל ואת הרגישויות השונות שיש לכלב. בנוסף למעקב אחרי הטיול בזמן אמת, המטייל צריך גם להודיע עם תחילת הטיול ועל תומו.

 

מנגד, המטייל עובר תהליך סינון שכולל סדרה של שלושה ראיונות, תרגול, בחינה ופגישה עם בעל הכלב. התשלום מתבצע רק מכן דרך שירות הסליקה Stripe, והמטייל מקבל את התשלום, פחות עמלה בסך 40% העוברת ל-Swifto, הכוללת בתוכה את דמי הביטוח.

 

הסטארט-אפ צפוי להכניס מיליון דולר עד סוף השנה, ונחשב רווחי. הוא צפוי להתרחב גם לבוסטון עד סוף השנה ולשיקגו וסן פרנסיסקו עד סוף 2014.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x