$
סטארט-אפים והון סיכון

דודא מובייל הישראלית השלימה גיוס של 10.3 מיליון דולר

החברה ממירה אתרי אינטרנט של עסקים קטנים לקריאה בסלולרי. שמה נבחר בהשראת דמותו של ג'ף ברידג'ס בסרט "ביג ליבובסקי"

מאיר אורבך 20:1409.04.13

חברת הסטארט-אפ הישראלית דודא מובייל גייסה 10.3 מיליון דולר ממשקיעיה פיטנגו, אורן קפיטל ודון כץ. דודא מובייל (Duda Mobile), מפתחת מערכת להמרת אתרי אינטרנט של עסקים קטנים לכאלה הניתנים לקריאה בטלפון הסלולרי. גיוס זה הוא הרחבה לסבב השני של שישה מיליון דולר שאותו כבר גייסה החברה.

 

הגיוס מגיע כחלק מהצלחתה של החברה שהגיעה כבר לארבעה מיליון אתרים שהשתמשו בכליה. בעקבות הגיוס מגיע סך הגיוסים של החברה ל-18 מיליון דולר. אורן קפיטל היא קרן ההשקעות של היזמים הישראלים אורן זאב ואורן דוברונסקי.

 

דודא מובייל הוקמה כבר ב-2009. בשנה האחרונה הפלטפורמה של החברה עברה שינויים רבים וצברה תאוצה. החברה משתמשת בטכנולוגיה HTML5, שהונהגה בשוק על ידי סטיב ג'ובס, לגישה סלולרית לאתר האינטרנט. בניגוד לחברות כגון וורקלייט וקונדואיט הישראליות, דודא אינה מפתחת אפליקציה נפרדת להורדה, אלא ממירה אתר אינטרנט פשוט לכזה הניתן לקריאה בנוחות דרך הטלפון הסלולרי.

 

יו"ר החברה אורן זאב יו"ר החברה אורן זאב צילום: John Todd

 

ההשקעה הראשונה בחברה היתה של אורן זאב המשמש כיו"ר החברה, עם המשקיעים הפרטיים דון כץ וג'ף פלור. זאב נחשב למשקיע מרכזי בסטארט-אפים ישראליים, כגון קפריזה וויביה שנמכרה לקונדואיט, ובחברות אמריקאיות כגון Chegg, Infolink וגוגובוט של היזם הישראלי אורי זלצמן. משקיעים אלה לא השתתפו בסבב ההשקעות החדש, שממומן כולו על ידי פיטנגו. איתן בק, שמשקיע מטעם פיטנגו באפליקצית Pageonce הישראלית, הצטרף לדירקטוריון דודא בינואר 2012, לאחר סבב הגיוס הקודם של החברה.

 

את החברה הקימו איתי סדן, המשמש כמנכ"ל ומנהל את החברה מפאלו אלטו, ואמיר גלט, שעבר לאחרונה להתגורר בישראל לאחר תקופה בעמק הסיליקון, ומשמש כמנהל מרכז הפיתוח בתל אביב. לדבריהם, מקור השם דודא מובייל באמרה "Do The Mobile", וכן בהשראת דמותו של ג'ף ברידג'ס בסרט "ביג ליבובסקי", המכונה "Dude". לחברה 55 עובדים בישראל ובארה"ב.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x