$
סטארט-אפים והון סיכון

חברת קרוסריידר נמכרת בכ-37 מיליון דולר למרקטס של טדי שגיא

חברת תוספי הדפדפנים הישראלית נמכרה במהלך סוף השבוע. חלק מ-15 העובדים צפויים להרוויח מיליוני דולרים מהאופציות

אסף גלעד 13:2716.12.12

חברת תוספי הדפדפנים הישראלית קרוסריידר נמכרה במהלך סוף השבוע לחברת המט"ח של טדי שגיא מרקטס תמורת 37 מיליון דולר - כך חשף הבוקר (א') אתר המחקר IVC. החברה הצעירה גייסה מאז אפריל 2011 ועד היום 1.9כ- מיליון דולר על ידי קבוצת משקיעים בהובלת ברק רבינוביץ', אורן זאב ואורי סטריכמן. 

 

קרוסריידר פיתחה מערכת להפצת אפליקציות רשת, המופצות דרך הפלטפורמה שלה כתוספים לדפדפנים. כך למשל, ניתן להוריד דרכה תוסף להקלטת וידיאו על גבי הדפדפן, או תוסף טוויטר אליו ניתן לגשת מדף הפייסבוק.

 

תחקיר "מוסף כלכליסט" חשף כי שגיא, מייסד ובעלי קבוצת ההימורים המקוונים פלייטק, נכנס בשנים האחרונות להשקעה במסחר במט"ח לאחר שהקצה 100 מיליון דולר לרכישות בתחום. שגיא רכש את שלד החברה הרוסית ארבאט ושינה את שמה לסייפקאפ אינווסטמנטס. הוא גם רכש את אתר goforex.com, את חברת פינקסו מאריה פריד, וכן את פורקס יארד של אלי צ'רבינסקי. בסך הכל רכש שגיא 117 אתרי מסחר פורקס שנרשמו תחת מותג אחד בשם Markets.com.

 

כיום, כאמור, קרוסריידר נמכרת במכפיל גבוה ותחת מסגרת זמן קצרה יחסית. נוסף על המשקיעים, מחזיקים מייסדי החברה שמואל אחדות וקובי מנחמי בכמחצית ממניות בחברה. נוסף על כךחלק מ-15 העובדים המועסקים כיום בקרוסריידר ירוויחו מיליוני דולרים מאופציות שיקבלו. משקיעי האינטרנט גיגי לוי, טל ברנוח ומייקל אייזנברג ירוויחו גם הם כאנג'לים שהשקיעו השקעת Seed בחברה עם הקמתה.

 

משרדי קרוסריידר נמצאים ברחוב לילנבלום בתל אביב. החברה הוקמה ב- 2011 ומחזיקה גם משרד בפאלו אלטו. עד היום היא צברה יותר מ-220 מיליון משתמשים, שהורידו תוספי דפדפנים דרך הפלטפורמה שלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x