$
סטארט-אפים והון סיכון

בוטקאמפ היא אחת המתווכות בעסקת הגיוס של זימפריום

חברת ההשקעות הודיעה כי היא סייעה לשלושה סטארט-אפים ישראליים לגייס 2.25 מיליון דולר מקרן לזרוס. בין הסטארט-אפים קלריסייט וזימפריום, הזוכה בתחרות הסטארט-אפים של "כלכליסט"

אסף גלעד 15:4521.10.12
חברת ההשקעות בוטקאמפ ונצ'רס הודיעה בסוף השבוע האחרון כי סייעה באופן פעיל בגיוס הון עבור שלושה סטארט-אפים ישראלים בהיקף כולל של 2.25 מיליון דולר דרך קרן לזרוס. בין הסטארט-אפים ניתן למצוא את זימפריום, שזכתה במקום הראשון בתחרות הסטארטאפים של כנס מובייל 2013 מבית "כלכליסט" וקלריסייט, שגם גייסה הון ממוטי שניברג, ממייסדי פייס.קום.

 

 

 

בוטקאמפ ונצ'רס (BCV) מתמקדת באיתור משקיעים לסטארט-אפים בשלבים מקודמים, לאחר סבב הסיד. אילו בדרך כלל סטארט-אפים שמאחוריהם גיוס ראשוני בלבד של מאות אלפי דולרים, המחפשים כעת לגייס סבב מוסדי ראשון בהשתתפות קרנות הון סיכון.

 

זימפריום (Zimperium) הצליחה לגייס 750 אלף דולר, מתוכם 250 אלף מקרן הגידור האמריקאית לזרוס - אשר הובטחה דרך בוטקאמפ. זימפריום, שהוקמה בידי יצחק (צוק) אברהם ואליה יהודה פיתחה מערכת אבטחה המגנה על מכשירי אנדרואיד מפני מתקפות זדוניות. בכוונת זימפריום לגייס עוד 5-6 מיליון דולר בשנה הקרובה.

 

הסטארט-אפ השני שגייס באמצעות בוטקאמפ הוא קלריסייט, שנחשף לראשונה בעבר ב"כלכליסט". החברה פיתחה מערכת תוכנה הנמכרת לספקיות שירותים כמו חברות כבלים, לווין, טלקום או בנקים. התוכנה מבצעת הקלטה של כל תהליך המכירה. בוטקאמפ סייעה לסטארט-אפ לגייס חצי מיליון דולר מלאזרוס, בנוסף לחצי מליון ממייסד פייס.קום מוטי שנייברג, מייסד סטורווייז שנמכרה ל-IBM גל נאור, וכן מהמשקיע הסדרתי שחר אפעל, לשעבר נשיא נס ישראל. עוד נודע כי קלריסייט חתמה על הסכם הפצה בינלאומי ראשון עם Toyo היפנית.

 

נוסף על כך, תיווכה בוטקאמפ בעסקת השקעה בת 1.5 מיליון דולר דרך קרן Bright Capital הרוסית עבור חברה ישראלית שאת שמה סירבה למסור לפרסום.  את בוטקאמפ הקימו אד פרנק ואסתר לווי. בין החברות הישראליות בפורטפוליו של בוטקאמפ ניתן למצוא את ארגו מדיקל, מפתחת הרובוט ReWalk המסייע למשותקים ברגליים התחתונות לצעוד, וחברת Communitake שפיתחה פלטפורמה לחברות סלולריות המאפשרות לנציג השירות לראות על גבי צג המחשב את מה שרואה הלקוח בצדו השני של הקו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x