IT בישראל

המקבץ השבועי: כל החדשות בעולם ה-IT הישראלי

מוצרים חדשים, עסקאות מעניינות, פרויקטים מועילים, מי מגייס ומי מפטר - המקבץ של כל מה שקרה בשבוע החולף בעולם המחשוב העסקי בישראל

רפאל קאהאן 15:5012.07.12

חדשות הטכנולוגיה, פתרונות חדשים, השקעות חדשות

 

HMS (הלפרין יועצים) הודיעו כי רכשו את חברת Proceed. החברה מעסיקה כ-35 עובדים ומסייעת לארגונים מרובים פרויקטים לממש את הפוטנציאל העסקי שלהם באמצעות ייעוץ ויישום פתרונות לסביבה מרובת פרויקטים. קשת הפתרונות שהחברה

מציעה בתחום, כוללת מתודולוגיות Best Practices מהארץ ומהעולם ויישום כלים טכנולוגיים מתקדמים. לדברי דב הלפרין מנכ"ל HMS, רכישה זו מאפשרת לנו ליצור סינרגיה בין יכולותHMS לבין פעילות Proceed, על ידי צירוף צוות עובדים מוכשר לכוח האדם האיכותי של HMS. הרכישה תרחיב באופן משמעותי את יכולות הביצוע של החברות בתחום ה- IT GRC.

 

קבוצת אולטרייד, ספקית החומרה הגדולה בישראל לציוד מחשוב מחודש ומשומש, השלימה מיחזור של כ- 3,000 מכשירי לוטומט של מפעל הפיס, המסתכמים בכ- 60 אלף ק"ג של פסולת אלקטרונית. מיחזור פסולת אלקטרונית הוא חלק ניכר בפעילותה של אולטרייד, אשר אספה ממפעל הפיס את כל הלוטומטים שיצאו מכלל שימוש עקב החלפת כלל מערכת הלוטומטים של מפעל הפיס למערכת מתוחכמת ויעילה יותר. אולטרייד ביצעה תהליך מחזור מלא של המכשירים עד החזרתה של הפסולת לחומרים ממנה הורכבה. החומרים, ששוויים עומד על כחצי מיליון ש"ח, ישמשו שוב את התעשייה המקומית והעולמית.

 

חברת מקיט מערכות, מקבוצת מלם- תים, החלה לשווק בישראל את מערכת '9.1 'Teamcenter של Siemens PLM Software המיוצגת על ידי מקיט בישראל. המערכת מסייעת לתהליכי קבלת החלטות נכונים יותר ולפיתוח מוצרים טובים יותר. המערכת מאפשרת יישום דרישות ספציפיות לגבי תצורת המוצר הנדרשת בהתאם לדרישות מפתחי המוצר או הלקוחות. מערכת '9.1 'Teamcenter מתאימה למגזרי התעשייה ומשולבים בה מודלים חדשים המפשטים את תהליכי הייצור והפיתוח של המוצרים.

 

קבוצת טליט הודיעה על הקמת m2mAIR – יחידה עסקית חדשה המספקת שירותי ערך מוסף מנוהלים בתחום התקשורת בין מכונות (M2M) – כולל קישוריות. סל המוצרים והשרותים החדש עונה על כל הצרכים הכרוכים בניהול קישוריות של מכונות (M2M), כולל ניהול SIM, ניהול מודולים מרחוק, אבטחת מידע, דיווח, וכן בקרה, כרטיסי SIM, תכניות תעריפים ותמיכה בלקוחות. בשילוב טכנולוגיית המודולים הסלולריים של טליט מאפשרים שירותים אלו לספקי פתרונות בתחום ה-M2M ליצור ולנהל בקלות ישומי M2M תוך הפחתת עלות הבעלות הכוללת (TCO) הנדרשת להפעלה של ישומי M2M ותמיכה בהם, והבטחת איכות ואמינות מקסימליים.

 

קוואליסיסטמס (QualiSystems) המתמחה בפיתוח פתרונות תוכנה לניהול ואוטומציה של חומרה ותקשורת, תציע מהיום לארגונים המספקים שירותי ענן, ארגונים המחזיקים ברשת ענן פרטית, ויצרניות ציוד תקשורת ושרתים, פתרון כולל לניהול ואוטומציה של בדיקות התשתית. מערכת TestShell שפותחה בקוואליסיסטמס תאפשר לארגונים אלה לבצע בדיקות אוטומטיות לתשתיות מורכבות ולשלב בהן תהליכי אוטומציה, על מנת להבטיח את איכות שירותי הענן שלהן.

 

פריסקייל חושפת את הדור הבא של פלטפורמת QorIQ – ארכיטקטורת Layerscape. בעקבות ההצלחה והכניסה החזקה לשוק של מעבדי QorIQ המשובצים ומרובי-הליבות משני הדורות הראשונים, חושפת היום ענקית השבבים, פריסקייל סמיקונדוקטור, את אבן הבסיס המרכזית בפורטפוליו ה-QorIQ מהדור השלישי - ארכיטקטורת מערכת ה-Layerscape החדשה. תבנית העבודה המודעת לתוכנה הזו מתייחסת לדרישות הגמישות והתאמת הגודל ההולכות וגדלות של יצרניות OEM בתחום תשתיות הרשת.

  

עסקאות, פרויקטים ושיתופי פעולה

 

אדום – אסטרטגיה, טכנולוגיה ומערכות וחברת DBA Services הכריזו על שיתוף פעולה הכולל הפצה ואינטגרציה למערכת EZManage SQL. מערכת EZManage SQL מאפשרת ניהול מרכזי ואוטומטי למספר רב של שרתי SQL אשר כוללת יכולות ניטור והתראות כלל פעולות השרתים במסך מרכזי ועל פי סדר עדיפויות, פתרונות התאוששות מאסון, תחזוקה קבועה ואוטומטית, הרצת שאילתות על מספר שרתים במקביל. שיתוף הפעולה יאפשר מתן פתרונות כוללים ללקוחות בתחומי ניהול בסיסי נתונים של SQL תחת קורת גג אחת בקלות, בפשטות ותוך חיסכון בזמן ובכוח אדם. כמו כן, הלקוחות ייהנו מסל המוצרים המגוון של DBA Services ויכולות משופרות של תכנון, הקמה, ניהול, הרחבת שרות, תמיכה ואחזקה.

 

Firefly משדרגת את התוכנה הקמעונאית של וריפון ישראל ממג'יק ל-NET, היקף הפרויקט מוערך ביותר מ-500 אלף שקל. חברת פאיירפלאי הישראלית, המפתחת ומספקת פתרון להסבה אוטומטית ב-100% של מערכות מבוססות מג'יק לסביבת מיקרוסופט .NET, מבצעת בימים אלה פרויקט הסבה רחב היקף של בסיס הקוד העצום בתוכנת הקמעונאות של וריפון ישראל, ממג'יק ל NET. הפרויקט מתבצע בעזרת טכנולוגיית ההסבה האוטומטית לחלוטין של פאיירפלאי, ללא הפרעה לפיתוח השוטף של וריפון ישראל ובשילוב הכשרה ייעודית ותמציתית לצוות הפיתוח.

 

קונסיסט טכנולוגיות מקבוצת קונסיסט, סיימה בהצלחה פרויקט הטמעה של מערכת ניהול הפלטים המתקדמת פרינטבוס (PrintBOS), בחברת הדלק Ten. המערכת מאפשרת הפקת חשבונית ממוחשבת דיגיטאלית ושליחה בדואר אלקטרוני. ההליך הדיגיטאלי מבטל את ההליך הקודם והמסורבל של הפקת החשבוניות. עלות הפרויקט מוערכת באלפי שקלים חיסכון לשנה. לדברי מנמ"ר Ten,משה סרוסי, המערכת חוסכת לחברה בין 4 ל-24 שקלים לכל לקוח (תלוי במספר הדפים) המקבל את החשבונית באופן ממוחשב. בנוסף הליך זה מקצר את זמן ההגעה לשניות בודדות במקום מספר ימים. לתהליך החדש יש רק יתרונות הן מבחינת Ten והן מבחינת הלקוח.

 

'בטרם', הארגון הפועל למען בטיחות לילדים, הטמיע החודש מערכת BI של אורקל, באמצעות חברת אדוונטק – שותף זהב של אורקל, אשר הוצגה לראשונה בוועידת ישראל לבטיחות ילדים, שהתקיימה בשיתוף משרד הבריאות ועיריית ירושלים. באמצעות המערכת מוביל הארגון את מיזם NAPIS - National Pediatric Injury & Safety Surveillance, לאיגום נתונים ומידע ממקורות שונים על אודות היפגעות ילדים, תחקור של הנתונים והנגשתם לצורך קידום בטיחות ילדים. היקף הפרויקט הוא 200 אלף שקל.

 

נובה מכשירי מדידה בע"מ, ספקית פתרונות מטרולוגיה עצמאיים והחברה המובילה בתחום פתרונות המטרולוגיה המשולבים עבור בקרת התהליכים בשוק המוליכים למחצה, הכריזה שיצרן זיכרונות מוביל באסיה בחר ב i500, מערכת המדידה המשולבת המתקדמת של נובה, ככלי המועדף לייצור בטכנולוגיות המתקדמות ביותר. המערכת מיועדת לתמוך בייצור בתהליך ה CMP למדידת מבנים זעירים ושכבות דקות בטכנולוגיות NAND ו- DRAM בדור טכנולוגי של 10 ו- 20 ננומטר.

 

חברת Engineering Dynamic Jet הישראלית, העוסקת בתכנון תעופתי, רכשה מקבוצת יעל את מערכת CATIA של דאסו סיסטמס המשמשת לתכנון תלת ממדי ממוחשב של מוצרים (תיב"ם). המערכת המשווקת בישראל בלעדית ע"י קבוצת יעל תשמש את החברה לתכנון מערכות המשולבות במטוסים אותם משביחהEngineering Dynamic Jet ותחליף מערכת קודמת שהייתה בשימוש. היקפו הכספי של הפרויקט הוא כ-200 אלף שקלים.

 

חברת רד בנד תוכנה, המתמחה בשוק סלולארית(MSM) עם למעלה מ 1.5 מיליארד מכשירים, הכריזה היום שחברת הענק הסינית ZTE, המתמחה באספקת ציוד טלקומוניקציה, ציוד קצה ופתרונות רשת, הרחיבה את השימוש בפתרונות התוכנה של רד בנד- vRapid Mobile לעדכון קושחה דרך האוויר (FOTA) ו- vDirect Mobile לניהול מכשירים, במכשירים הסלולאריים של ZTE המבוססים על לינוקס ואנדרואיד ומשתמשים בפלטפורמות של ספרדטרום ו-MTK. נכון להיום, יותר מ-30 טלפונים סלולאריים ומכשירים מקושרים של ZTE משתמשים בפתרונות התוכנה של רד בנד כדי לשפר בהתמדה את חוויית המשתמש הסלולארי.

 

אלטק בע"מ, החברה הישראלית המובילה בייצור מעגלים מודפסים גמישים-קשיחים, הודיעה היום על רכישת מערכת העברת תמונה בלייזר Orbotech Paragon Laser Direct Imaging (LDI) System, מחברת אורבוטק, להגדלת היקף הייצור וקיצור זמני הפעולה לשיפור זמני אספקת המוצרים לשוק. "מערכת ה- Paragon LDI החדשה, המשפרת את היכולות הטכנולוגיות לפתרונות ייצור ברמת דיוק גבוהה, מצטרפת למערכות ה- Hakuto ללמינציה ול- Chemplate Indubond אשר נרכשו מוקדם יותר השנה", אמר רוברטו טולמן, סמנכ"ל טכנולוגיות באלטק.

 

רשת ההלבשה התחתונה ובגדי הים Leia London הבינלאומית בחרה בפתרון ERP בענן של חברת קומקס. הרשת בחרה להשתמש בפתרון קומקס, כפתרון מחשוב ארגוני, כולל מודול של קופות וירטואליות, גישה לתיבת המייל מכל מקום ומכל מכשיר, על ידי מנהלי החנויות ב- 22 סניפי הרשת השונים. היקף העסקה הוא 300 אלף שקל.

 

קומסק ייעוץ, מקבוצת קומסק, השלימה פרויקט ייעוץ והסמכה למתן תקן PCI DSS Service Provider ברמה 1 לקרדיט גארד, המספקת שירותי תשלום וסליקה מאובטחים לעסקים. ההסמכה תקפה למשך שנה, עד סוף יוני 2013. היקף הפרויקט נאמד בכ-600 אלף שקל. תהליך הייעוץ לקראת ההסמכה ארך כשנה, ולווה על ידי 7 יועצים מטעם קומסק. ההסמכה כללה בחינה קפדנית והתאמה של כלל פעילות החברה לתקן ה-PCI המחמיר, לרבות נהלים, תשתיות, אמצעי הגנה, תוכנה ופתרונות התשלום הסליקה שהיא מציעה, הכוללים תשלום באתרי אינטרנט, מערכות בילינג, שירותי PayPal, נתב סליקה לכרטיסי אשראי, משיכת מזומנים והבטחת פירעון שקים, פתרונות טוקניזציה, שירות התאמות לכרטיסי אשראי, מערכת למניעת הונאות בכרטיסי אשראי ומערכת לניטור סוחרים עבור חברות כרטיסי אשראי.

 

קבוצת אורנוס, המייצגת בישראל את פתרונות התקשורת המתקדמים של חברת iPass, תספק שירותי אינטרנט אלחוטי למכשירי טלפון חכמים, לטאבלטים ולמחשבים אישיים עבור ספורטאי המשלחת הישראלית של הועד האולימפי במהלך המשחקים האולימפיים שיתקיימו בלונדון. החברה החליטה לתרום את החיבור לאינטרנט לכלל חברי המשלחת (כ-100 במספר) על מנת לאפשר להם להישאר מחוברים לאינטרנט בעת שהותם בחו"ל ולתקשר בקלות עם יקיריהם בארץ. השירות של iPass יחבר את הספורטאים לרשתות האלחוטיות בלונדון בחיבור מהיר.

 

מינויים, גיוסים ועזיבות

 

אורן אויחמן, (29), מונה לתפקיד מהנדס רד האט לינוקס בכיר בקבוצת הקוד הפתוח במטריקס, נציגת רד האט בישראל. בתפקידו יפעל אורן לתכנון, יישום והטמעת מערכות Red Hat Enterprise Linux בארגונים בשוק הישראלי ולתמיכה בלקוחות רד האט הרבים בישראל. אורן מביא מעל 7 שנות ניסיון בעולם הלינוקס והתשתיות. בתפקידו הקודם שימש אויחמן כיועץ בכיר למערכות רד האט בחברת גלאסהאוס ולפני כן כמנהל סיסטם בחברת הוט.

 

שי זינגר, (39), מונה לתפקיד מנכ"ל חברת NGSoft מקבוצת BATM, המתמחה בפיתוח פתרונות תוכנה מתקדמים, אתרי אינטרנט, אפליקציות סלולאריות, מערכות משובצות מחשב וממשק משתמש. החברה מעסיקה 180 עובדים בשני מתקנים – בהוד השרון ובישוב עומר. זינגר, בעל תואר מהנדס חשמל מהטכניון, שירת כעתודאי בחיל האוויר ולאחר מכן בפיתוח פרויקטים וכמנהל שיווק ופיתוח עסקי ברפא"ל. בתפקידו האחרון כיהן כסמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי בחברת NESS. זינגר מחליף בתפקידו את אלכס קפלון, שכיהן כמנכ"ל NSI משנת 2007 ומונה למנכ"ל NGSoft עם מיזוגה עם חברת Giant Steps.

 

גיל כהן, מנכ"ל חברת JaJah (טלפוניקה ישראל), מונה כדירקטור בחברת לקסיפון (Lexifone). כהן, בעל תואר מהנדס מהטכניון, מביא עמו נסיון מצטבר של 18 שנה בחברות היי טק מובילות, בהן ווקלטק, מרקורי ו-HP, בתפקידי ניהול מגוונים. בתפקידו הנוכחי מנהל כהן את חברת JaJah, שנרכשה על ידי טלפוניקה בשנת 2009. במסגרת זו מנהל כהן את פעילות טלפוניקה, אחת מחברות הטלקום הגדולות בעולם, בישראל.

 

יניב צפניה, (32), מונה למנהל תחום מכירות במגזר העסקי בג'ון ברייס מכללת הי-טק, חטיבת ההדרכה וההטמעה של מטריקס. במסגרת תפקידו, אמון צפניה על פעילות נציגי המכירות, המציעים מסלולי קורסים וסדנאות יעודיים לקהל מקצועני הי-טק בקרב ארגונים וחברות. לצפניה 5 שנות ניסיון במכירות. בתקפידו הקודם שימש מנהל פרויקטים באגף שירות ומכירה בסלקום. לצפניה תואר ראשון בכלכלה וניהול מהאוניברסיטה הפתוחה.

 

שרון קליין מונתה לתפקיד משנה למנכ"ל בחברת SEO ישראל. במסגרת תפקידה, תהיה קליין אחראית על ניהול העובדים בחברה, שיווק ופיתוח עסקי והובלת מערך קשרי הלקוחות, זאת במקביל לטיפול השוטף בתיקי לקוח. קליין תעבוד יחד עם מנכ"ל SEO ישראל, אורן שץ, אשר יתמקד בצד האסטרטגי והייעוץ ללקוחות. קליין הצטרפה לפני שש שנים ל–SEO ישראל כמנהלת פרויקטים והתקדמה במגוון תפקידי ניהול בכירים בחברה. לפני כשלוש שנים הקימה כחלק מהחברה את SEO College שנחשב כיום לקורס המקיף ביותר להכשרת אנשי מקצוע בתחום קידום ושיווק אתרי אינטרנט.

 

משה שובה, (51), מונה לתפקיד מנהל חטיבת ה-Global Services (שירותים גלובליים) של EMC ישראל ויוון. שובה הצטרף ל-EMC ישראל בשנת 2000 ועסק במגוון תפקידים בחטיבת שרותי המומחה, האחרון שבהם כמנהל קבוצת השירותים הטכנולוגיים באזור ישראל יוון, טורקיה ודרום EMEA.

 

צור חזן, (38), מונה לסמנכ"ל שיווק ומכירות בטנגרם סופט, חברת בת של מטריקס. במסגרת תפקידו, אחראי חזן על מחלקות השיווק והמכירה בטנגרם סופט אשר מספקת פתרונות מקצועיים של ייעוץ טכנולוגי, מיקור חוץ (Outsourcing), פרוייקטים ומוצרי תוכנה ותשתית בתחום טכנולוגיית המידע ומתמחה בפרוייקטים ייעודיים בתחום SOA ואינטגרציה, BPM, אבטחת מידע ושירותי ,DBA. חזן, המחזיק בלמעלה מ-15 שנות ניסיון בשיווק ומכירות, שימש בתפקידו הקודם כמנהל מכירות בנס-גילון, ובעברו כמנהל המכירות של חברת סינריון מערכות (לביא טיימטק לשעבר). קודם לכן שימש כמנהל מחלקה בחטיבה העסקית בפלאפון תקשורת. לחזן תואר ראשון במנהל עסקים מהמכללה למנהל.

 

קורסים והכשרות

 

SCE - המכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון, מודיעה על קבלת אישור המל"ג לפתיחת תואר שני בהנדסת תוכנה. לימודי ה-M.Sc. בהנדסת תוכנה יכללו קורסים ייחודיים ביניהם: מתודולוגיות בהנדסת תוכנה הכולל בין היתר תכנים מתחום הכלכלה, קורס בנושא מחשוב פיננסי, ויזואליזציה, בינה מלאכותית, וקורסים נוספים מתחום הסייבר כמו מחשוב ענן ואבטחת רשתות. במקביל הודיעה המכללה כי 633 מהנדסים חדשים הוסמכו בשני הקמפוסים של SCE המכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון בבאר שבע ואשדוד. בטקס המרכזי, שנערך בערב ה-28 ביוני בקמפוס באר שבע של המכללה, במעמד ראש העיר רוביק דנילוביץ. ונכבדי העיר הקדיש פרופ' יהודה חדד, נשיא המכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון, חלק גדול מנאומו למצב החברתי בישראל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x