$
מדעי החיים וקלינטק

ריג'נטיס גייסה 10 מיליון דולר

חברת מדעי החיים מפתחת ג'ל לחידוש רקמות שיוכל להחליף סחוס פגוע, ותשתמש בכספים להרחבת הניסויים הקליניים

מאיר אורבך 16:0014.05.12

חברת מדעי החיים ריג'נטיס ביומטריאלס, המפתחת ג'ל לחידוש רקמות, גייסה 10 מיליון דולר. הסכום התקבל ממשקיעים חדשים הכוללים את חברת ההשקעות של רויאל די.אס.אם (Royal DSM) וקרן קרוסרוד (Crossroad Fund), יחד עם המשקיעים הקיימים - קרן מדיקה ונצ'ר פרטנרס (Medica Venture Partners),

אס.סי.פי ויטלייף (SCPVitalife) וקרן ההשקעות של הטכניון.

 

עד כה הושקעו 18 מיליון דולר בחברה שהוקמה ב-2004. סבב הגיוס האחרון יעזור לחברה בכניסתה לאירופה ובהרחבת הניסויים הקליניים של ג'לרין סי, שתל מתכלה שנועד לשפר את התחדשות הסחוס בברכיים פגועות.

 

כיום ריג'נטיס ביומטריאלס נמצאת בשלבים הסופיים של מחקר קליני באתרים שונים באירופה וישראל, אשר מטרתו לבחון את הבטיחות והביצועים של המוצר. בשלב מוקדם יותר, בוצעו מחקרים בבעלי חיים, שהדגימו את יכולתו של ג'לרין סי לחדש סחוס. בשיחה עם "כלכליסט" אמרה סמנכ"לית השיווק לבנת בן צור שהחברה אמורה לקבל בתוך מספר חודשים את התקן האירופי CE לשיווק המוצר ביבשת. כמו כן ריג'נטיס לקבל אישור להתחלת הניסויים הקליניים בארצות הברית בשנה הקרובה.

 

אמנם קיימות כיום שיטות טיפול המקלות על הכאבים ומשקמות את פעולת הברך, אך רקמת הסחוס המתקבלת כתוצאה מפרוצדורות אלו, שונה באיכותה מרקמת הסחוס המקורית ודורשת לעיתים פרוצדורות משלימות. מטרת השימוש בג'לרין סי היא לאפשר חידוש רקמת סחוס איכותית, הדומה בתכונותיה לסחוס הטבעי ומשתלבת באופן אופטימלי עם הסחוס הקיים והעצם הממוקמת מתחת לנגע.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x