$
מדעי החיים וקלינטק

שיא של שנתיים בהשקעות בחברות מדעי החיים

לפי סקר IVC, חברות ישראליות בתחום גייסו 127 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2012 - ועקפו את חברות האינטרנט, התוכנה והחומרה. ברבעון האחרון של 2011 גויסו 75 מיליון דולר בלבד

אסף גלעד 14:3514.05.12
שיא של שנתיים נרשם בהשקעות בחברות פרטיות בתחום הציוד הרפואי והביוטק בישראל. מגזר מדעי החיים גייס ברבעון הראשון של השנה 130 מיליון דולר, 27% מכלל ההשקעות בחברות טכנולוגיה פרטיות באותו רבעון - יותר משאר המגזרים ובהם אינטרנט, תוכנה וחומרה. נתונים אלה עולים מסקר משותף של
חברת המחקר IVC ופירמת ראיית החשבון KPMG סומך חייקין, שפורסם הבוקר (ב') לקראת ועידת מדעי החיים הבינלאומית ILSI שתיערך בשבוע הבא בתל אביב.

 

סך הגיוסים ברבעון הראשון מסמן עלייה קלה ביחס להיקף ההון שגייס ענף מדעי החיים ברבעון המקביל אשתקד, 127 מיליון דולר, וכמעט הכפלה ביחס לרבעון האחרון של 2011, אז עמדה ההשקעה בחברות בתחום על 75 מיליון דולר.

 

בין ההשקעות הבולטות ברבעון הראשון ניתן למנות את NeroPhage שגייסה 9 מיליון דולר משייר פארמה וממשקיעים פרטיים, ואסקולר דיינמיקס שגייסה 13.2 מיליון דולר מריינבואו מדיקל של יוסי גרוס ואפי כהן ארזי, וחברת CartiHeal שגייסה 5 מיליון דולר מפרגרין ואקסס מדיקל.

 

כצפוי, תחום המכשור הרפואי משך את מירב ההשקעות עם 71 מיליון דולר, 55% מהסכום הכולל שהושקע בתחום. תחום פיתוח התרופות משך 54 מיליון דולר, 42% מהסכום הכולל.

 

לפי הסקר, חברות מדעי החיים משכו את הנתח הגדול ביותר של ההשקעות בקרב החברות המצויות בשלב מוקדם, עם 45%. בשלב המאוחר יותר, הכולל מכירות, חברות מדעי החיים הגיעו למקום השני עם 23% מסך ההשקעות ברבעון הראשון של 2012.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x