שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
סטארט-אפים והון סיכון

חנן שניידר עוזב את אגת של דני נווה

אגת מגייסת בימים אלה קרן חדשה בשיתוף עם ממשלת דרום קוריאה, והשותפים המרכזיים בה יהיו עמיחי עורקבי ומישל חביב

אסף גלעד 15:0729.04.12

חנן שניידר עוזב את קרן ההון סיכון אגת (Agate) של דני נווה, שבה היה שותף. עזיבתו מגיעה לאחר סיום תקופת קיומה של הקרן הראשונה שגייסה אגת, שבה היה שותף שניידר. כפי שנחשף ב"כלכליסט", בימים אלה מגייסת אגת קרן חדשה בשיתוף עם ממשלת דרום קוריאה, המיועדת להשקעות שם ובישראל.

  

במקומו

של שניידר יהיו השותפים המרכזיים בקרן הקוריאנית ד"ר עמיחי עורקבי, קונסול הכבוד של דרום קוריאה בישראל, ומישל חביב שהיה מנהל הפיתוח העסקי באלרון ושימש בעבר כנספח ישראלי בקוריאה.

 

הקרן הראשונה של אגת גויסה בשנת 2007 ועמדה על 64 מיליון דולר, שהגיעו ברובם מכלל ביטוח וכן מהראל, לאומי פרטנרס, פריזמה ומשקיעים פרטיים נוספים. היא סיימה בתחילת השנה את תקופת ההשקעה ואינה מבצעת השקעות נוספות, כשמאחוריה השקעות בתשע חברות, בהן Angioslide וטוליפ מדיקל שהוביל שניידר.

 

בדצמבר 2009 הצטרף לקרן איש הביטוח רוני דוידוף, מבעליה של קבוצת דוידוף, כאשר הוא רוכש חלק ממניותיו של נווה בקרן תמורת 1.5 מיליון דולר. במקביל מכרה ויולה 10% מאחזקותיה בקרן לגולדמן זאקס. שותפים אחרים בקרן עזבו בתחילת דרכה, בהם צחי ברגר שהיה שותף להקמתה אך יצא כעבור שנה. במקומו מונה דניאל קרן, שגם הוא עזב כעבור שנה, ואז צירף נווה את שניידר, שניהל בעבר את תחום הפרייבט אקוויטי בדיסקונט.

 

אגת מגייסת בימים אלה 125 מיליון שקל להקמת קרן השקעות השקעות קוריאנית-ישראלית להשקעה בטכנולוגיה רפואית בשתי המדינות. שני שלישים מהסכום שגויס מקורם בגורמים דרום קוריאניים, כשמחצית מסך הגיוס הראשוני מגיעה מממשלת דרום קוריאה עצמה והיתרה מקרן ההשקעות הקוריאנית Mac. החלק הנותר בקרן מגיע ממשקיעים ישראלים שהבולטת שבהם היא כלל ביטוח, שהתחייבה להשקיע 30 מיליון שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x